Káblový zväzok piatych dverí

Sem vše ostatní co se nevejde jinam
Uživatelský avatar
Belo
Příspěvky: 60
Registrován: sob 15. dub 2017 17:43:06
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Káblový zväzok piatych dverí

Příspěvek od Belo »

Zdravím chlapi. Potreboval by som poradiť.
Mám v pláne si urobiť nový káblový zväzok do piatych dverí.
Piny som nakúpil nové a konektory použijem staré.
Chcem sa spýtať. Bude to mať nejaký vplyv pokiaľ dám hrubšie vodiče? Mám kúpené len 2,5 a 1,5 mm vodiče.
A teraz pozerám že sú tam aj tenšie.
Potom mám ešte jednu otázku. Čo som predbežne pozeral aj schémy je tam nejaký kostriaci bod. Tak sa pýtam kde sa nachádza, dá sa k nemu dostať bez problémov alebo je vo vnútri v plechu napevno?
Rád by som to vedel predtým ako by som tam niečo odtrhol a musel si kostru doviesť z koncovej svítilny.
Ďakujem

Felicia LX 1.3 MPi 2001
Vyhrievanie zadného okna, Zadný stierač, Osvetlenie ŠPZ, spínač osvetlenia kufra, brzdové svetlo
S pozdravom.

1.3 MPi 50kW r.v. 2001
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Káblový zväzok piatych dverí

Příspěvek od Andy486 »

Hellou, hrubšie nevadia, hlavne nedaj tenší tam, kde bol pôvodne hrubý kábel. Ide tam o to, že hrubší je na väčšie prúdy (vyhrievanie okna napr.)

ja mám inak tento zväzok do 5. dverí tiež prerobený, všetky vodiče mám hrubšie ako orig., aj keď napr. na brzdové svetlo aj osvetlenie ŠPZ je to irelevantné v mojom prípade, lebo tam mám LEDky ;) .
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
Uživatelský avatar
Belo
Příspěvky: 60
Registrován: sob 15. dub 2017 17:43:06
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Káblový zväzok piatych dverí

Příspěvek od Belo »

Nazdar! Tak to je pre mňa dobrá správa. Jasné na to si dám pozor, aby som nedal tenší vodič tam kde mal byť hrubý.
A tú kostru keď sa môžem ešte opýtať si poriešil ako? Nadpojil si sa na tú pôvodnú (u mňa to vyzerá na tenučký čierny káblik vedúci k brzdovemu svetlu) alebo si si ju potiahol z lavého dolného svetla?
Dík
S pozdravom.

1.3 MPi 50kW r.v. 2001
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Káblový zväzok piatych dverí

Příspěvek od ferdamravenec »

kostra vede od levýho světla , je to hnědý drát průřezu 1,5mm2 , v 5tých dveřích se dál rozděluje
Uživatelský avatar
Belo
Příspěvky: 60
Registrován: sob 15. dub 2017 17:43:06
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Káblový zväzok piatych dverí

Příspěvek od Belo »

Dobre super. Tak to poriešim tak. Pretože so zvažoval že napríklad brzdové svetlo by mohlo mať kostru priamo z pod šróbika na ktorom je svetlo uchytené. Tým pádom by som ušetril jeden vodič a tým aj miesto pre iné doplnkové vodiče. Ale spravím to radšej podľa originálu.
Ďakujem za info.
S pozdravom.

1.3 MPi 50kW r.v. 2001
Odpovědět