motor cca po 5 min škubne nebo chcípne

Vše okolo diagnostiky
Petula - FK

motor cca po 5 min škubne nebo chcípne

Příspěvek od Petula - FK »

zdravím potřeboval bych poradit zeťák přijel s problémem, že mu občas chcípne jeho škoda felicia LXI , rok výroby 1996 ,obsah 1,3 - stane se to pouze občas převážně při ohřátém motoru a při rozjezdu např. křižovatka a nebo při lepší variantě pouze nejde auto do otáček ale po chvílce už normál. Přijel ke mně - vyndal jsem svíčky - pálily sice do barvy dobře, ale byly daleko po zenitu ( velká mezera u elektrody a struska na elekelektrodě, barva pěkná světlá cihlová- prostě žádné známky oleje nebo vody nebo špatného spalování) koupil jsem nové odpovídající - vyčistil jsem výčko rozdělovače a kabely byly dost zadělané. Po nastartování běh motoru znatelně lepší - jelikož to bylo trochu zanedbané a od oleje a chtělo to vyčistit, tak to jistě pomohlo k lepšímu tahu a nižší spotřebě. Nechal jsem motor běžet cca 10 minut a balil jsem věci a postřehnul jsem vteřinový výpadek běhu motoru a okamžitě normál - teď už jsem sledoval motor několik minut a cca po 5 min to chcíplo bez kolísání jako když utne. Zkusil jsem hned natočit a motor točil ale nechytil nechali jsme několik minut stát a potom chytil okamžitě a zase běžel normálně. Zeťák odjel dom cca 15km a nic to neudělalo, ale to je ten problém dva dni nic a pak se to objeví. Nemáte někdo radu kde by mohla být zrada. Já jsem měl tento problém u citroenu BX14 a ZX14 a bylo to v dvojrelátku na pumpu a jednobodovému vstřiku do karburátoru. Ale Felda je trochu jinak to jde mimo mně. díky za radu
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne ned 17. úno 2013 16:36:25, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: motor cca po 5 min škubne nebo chcípne

Příspěvek od Velda »

Cívka zapalování nebo čidlo teploty? na víčku oleje neni šlem? nějakej extrémnější?
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: motor cca po 5 min škubne nebo chcípne

Příspěvek od Raceman »

jo to dvojrelé je dost problémový i na xantiích a jinejch benzínovejch citrouších
na feldě bych se podíval na snímač otáček
Petula - FK

Re: motor cca po 5 min škubne nebo chcípne

Příspěvek od Petula - FK »

olej je celkem čistý a na víčku známky vody nejsou, nejsem automechanik i když jsem si na všech autech mechanické věci opravoval nebo měnil sám, ale dnešní autoelekrtika je už na mne náročná raději bych zeťáka odkázal na někoho kdo se Feldama zabývá ale zase né nějaký drahý servis. Je z Prahy 4 budějovická
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne ned 17. úno 2013 16:18:45, celkem upraveno 1 x.
Petula - FK

Re: motor cca po 5 min škubne nebo chcípne

Příspěvek od Petula - FK »

opravuji autoelektrika
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: motor cca po 5 min škubne nebo chcípne

Příspěvek od Raceman »

případně bych ještě šel po relátku pal. čerpadla
Petula - FK

Re: motor cca po 5 min škubne nebo chcípne

Příspěvek od Petula - FK »

díky za odpověď - nemáte někdo foto pohled do motorového prostoru na relátko kde je umístěné,
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: motor cca po 5 min škubne nebo chcípne

Příspěvek od Velda »

v pojistkovce je myslim. ale přesný číslo ti neřeknu vim jen že po otočení kličkem má sepnout a po pár vteřinách vypnout
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: motor cca po 5 min škubne nebo chcípne

Příspěvek od Raceman »

relé je v pojistkové skříni označené R5 ... horní řada druhé z leva
Petula - FK

Re: motor cca po 5 min škubne nebo chcípne

Příspěvek od Petula - FK »

děkuju za odpověď zítra se na to podívám typuji, že by to relátko mohlo být tak okolo 150,- Kč pokud to bude stejně s cenou co jsem kupoval na citrona, ještě jednou díky a přeju hodně km bez závad.
Odpovědět