[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/viewtopic.php on line 1823: Undefined array key 13464 [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/viewtopic.php on line 1833: Trying to access array offset on value of type null [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/viewtopic.php on line 1833: Trying to access array offset on value of type null [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/viewtopic.php on line 1823: Undefined array key 13464 [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/viewtopic.php on line 1833: Trying to access array offset on value of type null [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/viewtopic.php on line 1833: Trying to access array offset on value of type null Chip-tuning 1.3 MPi - Stránky 3 - FeliciaKlub
Kova:
Ona ani ta úprava 1.3 MPI s výsledkem +6kW a + 8Nm taky neodpovídá optimalizaci dat,ani fyzikálním zákonům,ani logickýmu rozumu. Kde a jak by se to tam vzalo?
Jak už jsem kdysi řekl: Lhát musí bohužel každý "čiptjůningář" protože by jinak nic neprodal.
tohle mě taky zajímá protože ted musím kvuli závadě předělat řídící jednotku a rád bych věděl esi jen přehodím jednotku spáruje se to přes vag s kodem immo tak esi to pofrčí
Omlouvám se pokud jsem založil tohle téma zbytečně ale jaksi jsem nenašel odpověď na svoji otázku co si pokládám.Koupil jsem před pár týdny felicii 1,3 Mpi 50kW rok 1999 nalítáno 116 000 km s nachipovanou ŘJ(udajně 60kW)...na jednotce ale nybal žádná značka ani nálepka nic takže od koho ten chip byl to netuším.Bývalý majitel říkal,že to nechával chipovat vbe škodovce a slyšel jsem že tam dělají většinou CIMBU ale o to mi vůbec nejde...po nějakém čase mi auto při jízdě z kopce a stání na plynu při městské rychlosti škubat...ze začátku jsem tomu nevěnoval pozornost ale po čase mě to začlo štvát a nechal jsem auto napícnout na VAG...a hle řdící jednotka-defekt...tak jsem sehnal jinou jednotku taktéž na 1,3Mpi akorát že seriovku 50kWa dal ji tam spároval s immo a jezdím...ze začátku cukání zmizelo ale tedkom kdy je na té jednotce najeto cca 500 km se to jakoby začíná objevovat znovu...zajímá mě tedy jedna věc...čím vším je možné zničit řídící jednotku motoru?Někdo mi říkal že jsou jen dvě možnosti...budto se do ní někudy dostává vlhkost a nebo mi auto přebíjí...ovšem při nastartovaným motoru a vyplých všech spotřebičích jsem na baterce naměřil 14,05V což mi přijde normální...dokáže mi někdo popsat co by mohlo to opětovné cukání zpusobit?Příští týden se chystám auto znovu napíchnout protože konečně budu mít čas a nechám i zresetovat škrtící klapku...myslíte že to pomuže?
Cukání může způsobit vadná klapka , dále to může být slabý tlak paliva, špatný svíčky , špatná zapalovací lišta , klidně i snímač otáček, je toho spousta co může způsobit cukání motoru klidně i vstřikovače ale to se dá takhle těžko říci.
Moje felda 1.4 MPi Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm - už je tam zase něco navíc, ale kolik netuším. T-ROC2.0TSI4MOTION 190 PS 320 Nm - zatím - tak zatím už neplatí nově 282 PS 431 Nm
to ridici jednotkou nebude. a ta hlaska o defektujednotky bude tim ze je asi fakt upravena a nema dopocitany kontrolni soucet, to na funkci nema vliv..
chybu hledat jinde...
Vici píše:to ridici jednotkou nebude. a ta hlaska o defektujednotky bude tim ze je asi fakt upravena a nema dopocitany kontrolni soucet, to na funkci nema vliv..
chybu hledat jinde...
hlavne nech mame vtom uz jasno ktora firma je lepsia CIMBU alebo MOTOR-Excel neviem si vybrat ani ked sa pozrem na ich stranky myslim si ze cimba tam realnesie ponuky viacej rozpisane zato zas u ME mi to tam chyba potom aj v cenach nikoho nechvalim ani nehanam ale majme v tom jasno ktera znacka je lepsia nez ta druha kdo stym ma skusenosti bol by som rad porospisujte to tu tyka sa to motorov 1,3BM 1,3MPi a 1,6MPi FELICIA
Motor-Excel staví závodní motory, sportovní motory a tak dále a tak dále, má vlastní vývoj speciálních dílů a všeho ostatního.
Cimbu odněkud zkopíruje nebo možná občas i koupí upravené programy do řídících jedknotek a prodává je dál se spoustou chytrých keců s tím že o motorech neví zřejmě nic...
Jeho softy pro Felicie kupodivu fungují..
Takže už mám jednotku v autě.Bylo třeba to sladit přes VAG.Úroveň AUTORIZOVANÉHO SERVISU ŠKODA JE NA "BODU MRAZU".Je jedno jakou jednotku do auta dáte pojede vám to.Jestli to je rok 97 nebo 00 je jedno.V servisu Škoda mi řekli že to nepůjde.Spojil jsem se z místním členem Vici který potvrdil že to ce řekli ve Škodě je nesmysl.Oni v tom servise mi ani neřekli že mi nefunguje konektor na diagnostiku.Takže jsem se setkal z Vičim který mi ochotně pomohl a hlavně nalezl během sekundy závadu,takže tímto bych mu chtěl velice poděkovat.
Dedla:to jsi řekl ty .Nějáký názor jsem si na autorizované servisy již udělal dříve ale v té Škodovce mě celkem teda překvapily a velice zklamaly.Vím jak to chodí v autorizovaných servisech ať už z vlastní zkušenosti nebo z povídání kamarádů.Jaká je jejich politika,jací jsou tam "odborníci mechanici" ale jako všude pár vyjímek se najde,lidí kteří opravdu něco umí,vědí a jsou ochotní poradit a pomoci.
Taky jsem měl problém sladit imobilizér s upravenou jednotkou, když jsem začínal s autodiagnostikou. Naštěstí se mi to s Ivarkovou pomocí nakonec povedlo. Na autorizované servisy mám svůj názor včetně firmy Cimbu. Jednatel mě po telefonu slušně poslal do prdele, že ho to nezajímá, co mám z druhé ruky a mám si pomoct tam, kde jsem si tu jednotku ¨vyhrabal¨. Slušné jednání se zákazníky asi neexistuje - každý vidí jen prachy, takže než volat příště nějaký ¨autorizovaný¨ servis, tak se raději poradím se zkušenějšími členy našeho feliciaklubu a to doporučuju všem, páč tady radu vždycky najdete.
Tohle spíš vypadá na kombinované čidlo tlaku a teploty nasávaného vzduchu,konkrétně ta část,co měří podtlak(piezzoelektrický snímač).Mění se to celé.Pěkná pálka.U mé 1,6 , kde je jiný typ, jsem měl to samé a po výměně za jiný z vrakáče se to o 400 % zlepšilo.To čidlo se unaví,motor v přechodech pocukává,ale žádnou chybu do paměti závad to nevypíše.Další věc,která má vliv na přechodové režimy je podtlakový regulátor tlaku paliva, který je na vstřik. liště.
Mám trochu problém s vačkou.
Koupil jsem stroj s vačkou a chipem. Hodil jsem to do svého mazlíka a ten jezdil jako čert. Bohužel začala zlobit ŘJ a občas vynechala. Při předjíždění je to hodně nepříjemné. Další problém byl ten, že motor táhnul až od 2000 ot/min. Pod 2000 silně deceleroval. Jízda po městě díky tomu byla hodně nepříjemná, styl cuk-drc. Mám v merku druhou jednotku od EXCELU za 3000. Uvažoval jsem už i o návštěvě CIMBU. Chtěl bych k vačce sehnat takovou jednotku, se kterou to pojede i pod 2000 otáček a nebude to se mnou házet. Že bude nestabilní volnoběh, to jaksi chápu.Co myslíte, že bude lepší? Cimbu nebo Excel?
Otázka k ŘJ Cimbu: je t ovýměnným způsobem jak píšou, tzn. jestli to chápu dobře: vezmou si mou a dají zato svou upravenou. Ta jejich upravená je asi původem starší z nějaký jiné Felicie? nebo funglovka jen s tím rozdílem, že upravená.
Škoda Felicia Combi LXi - 1.3 MPi, r.v. 1997
2x airbag, alu kola 14" Magic2 vč. rezervy, parkovací senzory, folie 3M Škoda Fabia Combi Ambiente - 1.2 TSI, r.v. 2011
6x airbag, alu kola 15" Antares, parkovací senzory, klima, ABS+ASR+ESP+asistent rozjezdu do kopce, SUNSET
Ono se to dá udělat, já na to kašlal, Viči který mi to dělal mi tam dal jednotku údajně 1-2 roky starou a tam moje byla stará už 10 let takže jsem na tom možná ještě vydělal. Zkus tam zavolat a zeptat se, možná Ti vyhoví, nebo zajeď 2x do Rožnova pod Radhoštěm.
Cau chtel bych se zeptat jestli po načipování např od Cimbu auto jede líp?Chtel bych to nejak konkrétně popsat třeba jesli pak 1.3Mpi je na tom podobne jako 1.6série?
Mám čerstvej Cimbu čip na 1.3 MPi a kdybych to měl porovnat s kámošovou 1.6 sérií - při prázdnym autě mi to přijde docela srovnatelný (ale přímý srovnání nemám, nedělali jsme žádný blbosti, žádnej závod, je to jenom subjektivní pocit), při zatíženym mi dá na prdel.
Jestli to něco přidalo nevím. Nebyl jsem na brzdě. Ale fakt se s tím jede líp. Motor má lepší chod je citlivější na plyn a ztratila se ta díra co tam byla při přeřazení a akceleraci. Mám chip asi rok a půl a jsem spokojen. Auto mně jede o hodně líp ale to bude asi i tím že jezdím víc po dálnici. Dříve jsem jel na dálnici tak jednou, dvakrát za rok. Teď ji proženu poměrně často.
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to. Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
No a když si nechám krátkou Feldu očipovat na 60 KW, tak jaké pak budu mít zrychlení? Když teď mám něco přes 13s.
Ono už dobře zaběhaný a seřízený motor má okolo 55 Kw. Těch 50 kw to je jen minimální ověřený výkon, který výrobce zaručuje pro každý motor co vyjede z linky.
Budu mít zrychlení aspoň 11s, nebo je těch 60 Kw jen na faktuře.
Caute, chcel by som poradit ohladom upravy motoru od Firmy Motor-Excel. Jedna sa o upravy, chip, vacka, hlava z 50 Kw na 63 Kw. Ake mate s touto upravou skusenosti a popripade, kto ju mate, chcem len vediet jazdne vlastnosti. Za vase info dakujem
eddie: jede to dobře když tak napiš je to rozhodně lepší... jen tu hlavu ještě nemám odzkoušenou ale pokud se zadaří tak letos bude:-)
Cahoun22: teoreticky klesne při zachování stylu jízdy... ze zkušenosti zůstane stejná bo čím auto líp jede tím víc po něm šlapeš
bylo: felinka lechce poladěná...Myška
je: octule v kombajnu 1,9 tdi ALH zatím 66kw/90 hp + SPRINT 769...Chrochtadlo
:-) http://www.youtube.com/watch?v=cIemgwmRgxk
Jawinka 350/638 -> 639
hranatá felicie - červený drak
Ahoj potřebuji pomoct s motorem felicia 1,3MPI/50kw při výměně jednotky šel výkon motoru dolu živost motoru pryč se sériovou jednotkou je to o poznání lepčí.Benzím,čidla OK na Vagu OK nevím nevím nevím
a co to je za jednotku? jak je cipla? neni tam nahodou cip i pro jinou vacku ?? a ty tam mas normal origo vacku nebo jinou atd atd atd.. nejsme jasnovidci
ako čítam tak na ich adresu to neni prvé "pochválenie" abi človek ked dá za niečo ja neviem 4tis a musel to po niekom ešte dorábať ? to je kus na nič bi som povedal a to ich údajné zvýšenie výkonu na 61kw sa tiež nekoná
Jsem domluvenej na čtvrtek ale zajímá mě jestli to nemůže být ještě něčím jiným,když všem tady to šlape v pohodě.Jak říkám motor jede ale bez zátahu jede jen otáčkama.
Já už bych do Cimbu nešel, viz. moje trápení s vačkou od ME a nakonec to bylo čipem Cimbu, přestože mi plno lidí říkalo že to v téhle kombinaci funguje bez problémů Takže podle mě si Cimbu denně "vylepšuje" mapy a každá druhá jednotka pak jede jinak
Jo je to tak jak říkáš,četl jsem si tvoje příspěvky a chová se to podobně jako u mě s tím,že já mám seriovou vačku někde okolo 4000 to má možná snahu zatáhnout lépe jek serie ale to jen proto že to nemá díru na plynu jinak seriová jednotka tahá hned při přeřazení,no jsem zvědavej co na to cimbu ve čtvrtek řekne, osobně dávám vinu jednotce taky mě u ní zarazil otazník vedle jejich nálepky
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne úte 22. čer 2010 11:50:12, celkem upraveno 1 x.
jarda.vysocina píše:
Kdyby jsi se zeptal u "CIMBU" , tak by Ti řekli jako mě : "Pokud máte jakékoliv úpravy na motoru oproti standardu (jiné , nebo upravené sání, kat. pryč, střední tlumic pryč , jinou vačku atd), nemusí být funkce a činnost ŘJ v pořádku .
Prohlédl mi mé auto, napíchnul - žádná chyba nebyla, vyměnil ŘJ a od té doby mám v autě * jiný motor * .
Jsem spokojen ...
Jarda
Nj, já vím že to neni dobrý takhle míchat, ale nejde mi do hlavy, že Cimbu + ME už plno lidí zkoušelo a mělo s tim dobré zkušenosti. Navíc sem se někde dočetl že si jejich čip s jejich vačkou rozumí a ta vačka je pokud vím 265/265. Tak nevím proč by to nemělo jít dobře, když si rozumí s 254/254(série) i 265/265. A ME je myslím 258/265 takže je mezi... no nechápu to prostě
dodo136: Jakej otazník vedle nálepky? Tys kupoval jednotku z druhý ruky?