Ethanol 85

:)
Odpovědět
bitmap - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od bitmap - FK »

Oni bohuzel nic zakazovat nemusi, staci, ze to neni povoleno a muzou flastrovat.
A s Ustavou bych se tady vubec nevytahoval, z te si stejne vlada a parlament, s posvecenim Ustavniho soudu, udelali trhaci kalendar uz davno :(
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od smrcek »

bitmap: A co zásada: Co není zákonem zakázáno je povoleno ;) nebo je snad zákon který se týká použití paliv v motoru?
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
bitmap - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od bitmap - FK »

smrcek: samozrejme, nebud naivni, ze by stat nemel zakony jednu ze svych nejvetsich dojnych krav - motoristy - poradne osetrenou :)
Na silnici musi mit vsechno prislusnou bumazku, at uz to jsou pneu, dily na aute, nebo paliva. Kdyz to bumazku nema, nema to na silnici co delat, takze byt je benzin i E85 schvalenym palivem, jejich smes schvalenym palivem neni a pokud smes tu smes nebo ciste Ecko palis v aute, ktere nema v TP zapsano E85, dopoustis se danoveho uniku.
To je stejne jako u lidi, co v dieselech pali vselijake oleje..
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Vasek »

to snad neni opravdu možný....
jinak jsem taky začal jezdit na E 85. Momentálně to mam tak 1(C100):0,75 (E 85) a já ani Felda si nestěžuju. Nezdá se mi, že by to jelo hůř. A to ani na počátku zelenýho pole na 4 ( samozdřejmě na 4 při 2000ot/min nezrychluju). Spíš mi přišlo, že to jelo o trošku kultivovanějc když pršelo, ale to byl asi jenom pocit. Spotřeba byla na dlouhý trase lehoučce pod 7 litrů, takže úspora na km zatim žádná, ale třeba si na E 85 s feldou zvyknem a spotřeba pujde dolu a něco i ušetřim.
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
SID
Příspěvky: 26
Registrován: sob 21. lis 2009 22:54:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od SID »

tak jsem to taky zkusil poměr cca 1:1 při běžné jízdě spotřeba srovnatelná s na95 tudíž úspora a když je potřeba tak motar jde mnohem líp do otáček a pocitově jako by tam bylo 10koníků navíc , ale ta spotřeba :roll:
škoda felicia 1,6 kombi lxi 55kW 08/99
ford focus 1,8 kombi Ghia 85kW 04/99
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od smrcek »

SID: Vždyť píšeš že je srovnatelná :)

Kolik máš spotřebu když na to šlapeš s N95 a pak se směsí E85?
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
jirkaf
Příspěvky: 4539
Registrován: ned 16. pro 2007 18:16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od jirkaf »

Já myslím že tady je právě zásadní to, že nepoužíváš palivo která máš zapsaný v techničáku ... stejnej případ jako když máš na uatě 15" kola a nejsou v TP zapsany taže když se mocnost nasere a bude chtít peníze ze spotřební daně za benál nařídí policii aby kontrolovala palivo který pouzívas a pokud nesedí s zapisem v TP bude te pokutovat stejně jako za kola ... tudíš 99% lidí začne zase tankovat naturál a platit statu formou spotřební daně.
VW Passat 1.9 TDi, VW Passat 1.6, Suzuki RM-Z 450, Jawa Pionýr, Jawa Mustang
SID
Příspěvky: 26
Registrován: sob 21. lis 2009 22:54:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od SID »

smrcek píše:SID: Vždyť píšeš že je srovnatelná :)

Kolik máš spotřebu když na to šlapeš s N95 a pak se směsí E85?



Srovnatelná při běžné jízdě /s trochou města okolo7l / ;) , ale protože se byl zvědavej co to dá naplno tak jsem tam měl najeto cca 150km s dálnicí naplno /140-170/ , cca 100km Brna + cca 100km normálního ježdění a bylo to k 10l :mrgreen:, ale zase to docela jelo a hlavně motor nebyl v otáčkách tak tupej .
Jinak s na95 by to ani tak nejelo a spotřeba by byla tak 9l
škoda felicia 1,6 kombi lxi 55kW 08/99
ford focus 1,8 kombi Ghia 85kW 04/99
PetrSeky - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od PetrSeky - FK »

tak zahajuji testování Éčka. Dnes natankováno 5l E85, 5l N95, + byla tam reserva, která už cca 10km svítila, takže taky cca 5l ale Carrera 100. Takže mi tam vznikla hodně zajímavá směska :) 1:2 (E85:N)
První dojmy: zatím skoro žádný, jel sem od pumpy domů, cca 2km. Když sem pak sedl to studenýho auta a nastartoval, otáčky hezky držely, jindy to lítá v rozmezí 700-900.
Jízda se zdá lepší, živější, ale nevím jestli to není placebo efekt :)
Smrdí to :puker:
Pro jistotu sem natankoval míň, aby mě to pak nesralo.
Další dojmy a spotřebu písnu až něco najedu.
Jinak E85 za 22,90 N95 za 28,90 ;)
Uživatelský avatar
Mildacaso
Příspěvky: 517
Registrován: ned 07. zář 2008 11:12:10
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Mildacaso »

tankuju 2:1 (e85 :n95) a zadny problem, motor bych rekl ze je klidnejsi... Zvyseni vkonu nepoznano...
Ze zacatku to jede hur.. Trva nez se plne adaptuje mapa , a nez se procisti nadrz (e85 vaze vodu).

Bmw 318is 4:1 motor bezi klidneji, je znat ze motor lepe tahne..
Wenca - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Wenca - FK »

tak jsem najezdil zas o neco vic, a moje dojmy nejsou moc pozitivni.) zaprve to žere jak protrženy, a zadruhe kdyz ji da clovek trosku kotel, tak sice jede, ale chvili trva nez se rozhejbe, ale hlavne se mi zda ze pri zrychlovani sou tam takovy jakoby prodlevy kdyz se da vic plynu, ze to jakovy dycky na vterinku vynecha...bylo mi receno ze je to tim ze ten lih ma nizzsi vyhrevnost..tak nevim, prislo vam to nekomu taky tak?
thepromise - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od thepromise - FK »

ono se všude píše něco jiného;) já ti to povím takhle, já změny pozoroval až po 3 nádržích Ečka a to tak, že sem vždy vzal 20 litru benzínu a zbytek do vypnutí sem nacucal ethanolem (jezdím až do vyčerpání všeho)
První změna byla ta, že motor je vážně tiší, to placebo nebude 100%...zvedla se mi spotřeba...boužel jezdím krátké trasy a něco v autě nemám v pořádku takže ani na benál to neni zázrak..každopádně na benál nádrž 440 km...na ethanol 380 km..ověřeno i na přeskáčku...startování? na benzín bylo rychlejší, ale na ethanol se startér točí dejme tomu o 1-2s dýl než motor chytí..uvidíme až příjde mráz...no a jesti auto jede líp? nedokážu vůbec posoudit...mužu jen říct..že nejede hůř. Já testování povedu asi ještě 2 měsíce do mrazů a uvidím...nicméně mě nic nevede k tomu u éčka zůstat..zatím...jo a abych nezapomněl...auto páchne:D... nastarvoval sem a vyšel ven, dával něco do kufru a sám sem si říkal bože to páchne jak když pálím kočky:D
Petan.Boss - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Petan.Boss - FK »

Čau lidi, stalo se vám že by to cukalo? benzin s ethanolem ředim 1:1
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od ka-spel »

Já nabral v sobotu v OL u Vena Trade plnou 42 l E85 a hrůza děs, pomalu to nechtělo startovat a v kombinaci s uvolněným výfukem (povolené šrouby u vlnovce) to nechtělo skoro jet. Po dotažení už startuje, ale volnoběh kolísá. Předchozí směs 1:1 byla podstatně lepší.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od miroussm »

Tak konečně se toto zázračné palivo ukázalo i nás na benzince, ale za 24 kč/l což podle toho co čtu není nejlevnější. A furt nevím, jestli ho testnout nebo ne, nějak tomu nevěřím, ale podle toho co čtu tady, tak uškodit to nemůže. V SM to taky testovali na feldě. Jen by mě zajímalo, nezmizely někomu problémy se škrtící klapkou, či s něčím co způsobuje kolísání otáček při studeném motoru?
Škoda Felicia GLX 1,3 Mpi, 50 kw, 1998, servo, ABS, 2x airbag, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedačky...
Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi, 115 kw, 2005
thepromise - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od thepromise - FK »

ve SM garantovali větší výkon, zkušenosti u MPi sou takový že se naopak lehce sníží ale zanedbaně, uškodit ti to opravdu nemůže:) a na plné nádrži ušetříš při tankování 50ku50 asi 150 korun...nicméně ted se mi po ránu v 5 hodin začínají projevovat horší starty...já na to ujel asi 2000 km:) spotřeba se zvedla minimálně a rozdíl ve výkoně minimální..
A klapku ti to vyčistit může ale tak po 5000 tis km a jen u BMM motorů
bitmap - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od bitmap - FK »

V SM nic negarantovali, v SM jim to jen nahodou vyslo a nic to nevycisti, aspon rozhodne ne po 5000km, ani po 15,000km.
Marty_pv - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Marty_pv - FK »

thepromise: :lol: to mi nedělej takhle před obědem :lol:
Klapku u BMM ti vyčistí i benzín, na to nepotřebuješ ethanol (a bitmap ví že i ten zázračnej líh nečistí, všechno je to JPP ale motor potom rozdělával málokdo)
Ve Světě deMagogů se to ani nedá považovat za "článek", když jejich "vědecká metoda" stojí na jednom autě a dvou měřeních z brzdy, takhle kdyby se dělaly léky tak je polovina národa mrtvá do konce roku :lol:
thepromise - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od thepromise - FK »

No ale ethanol má rozhodně lepší čistící účinky než benzín :)
a čerpat se musí ze všeho jelikož o tomhle nejsou testy ani články nikde na internetu, proto ta zvědavost uživatelů
PetrSeky - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od PetrSeky - FK »

koukám na vaše zkušenosti... No já to tam natankoval, jak sem psal, spotřeba byla stejná, výkon a jízdní vlastnosti za studena mizerný, o cca 1-2s delší startování. Za tepla a mimo město to bylo fajné, zdálo se mi, že to jde líp za plynem.
No ale vzhledem k zasrané klapce, jejíž funkčnost se za studena ještě zhoršila, vracím se k Carrera 100. Asi to bylo nej co sem tam zatím nalil, oproti N95 na Tank ONO sem najel occ 90km víc na nádrž, chcípání působený klapkou (asi, snad) vymyzelo, a jelo to krásně za studena i tepla ;)
Toď vše. Není to nejhorší v poměru 2 N95:1 E85, dobrá alternativa pro spořílky, pokud vám to nezvedne spotřebu, ale že bych si z toho sedl na prdel - to e e
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od ka-spel »

miroussm píše:Jen by mě zajímalo, nezmizely někomu problémy se škrtící klapkou, či s něčím co způsobuje kolísání otáček při studeném motoru?


Mě naopak přibyly (ale je to 100 % E85). Kolísá to jak šílené a na křižovatkách chce chcípat.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
PetrSeky - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od PetrSeky - FK »

No tak 95ka na ONU mi přijde stejná jako většina jinejch, nikdy sem to totiž neřešil, to až teď, když mám feldu, vymýšlím kraviny :D
Jedinej rozdíl sem poznal s Carrerou 100, ta se zdá fakt super....
Já si myslím, že ty nejlevnější pumpy, ještě k tomu v krajským městě, jsou pod kontrolou víc než Shell atd. Logicky bych si řekl: Proč to tam mají tak levný, to půjdu skontrolovat... Když to tady vidím, auta někdy stojí fronty až na hlavní silnici... A neznám nikoho, kdo by na to nějak nadával, teda až na kolegu z práce, co si do fungl nový Vochcáfky nalil místo nafty benzin :) Holt před tím měl benzinovou mazdu a zvyk je zvyk...
Uživatelský avatar
Smells
Příspěvky: 114
Registrován: pon 08. zář 2008 22:00:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Smells »

Já se ještě vrátím k té spotřebě.
S Éčkem se nedá ušetřit.
Na benzín mám po městě spotřebu cca. 7.5 l/100km což je při ceně benzínu v Brně 29.90kč za litr nejakejch 225kč na sto kilometrů
Když dám poměr 1:2 spotřeba stoupne na 8.5l/100km a litr téhle směsi vycházi na 27.90kč (29,90x2+23.90/3=27.90)za litr což je nějakejch 237 kč
Při poměru 1:1 jde spotřeba na 10 litrů a řekl bych ještě víc a litr je za 26.90 (29.90+23.90/2=26.90) na sto 269 kč.
Kdyby Ethanol stál stejně jako třeba LPG kolem patnácti kaček tak se dá mluvit o úspoře i když stejně nepatrné,ale za tuhle cenu se to nevyplatí,ba naopak je to dražší.
Ale jak jsem už tady psal občas tuhle směs vezmu kvůli vyčištění motoru,a auto po zahřátí opravdu líp jede.Za studena je to horší.
Neraduj se ze světla na konci tunelu.S největší pravděpodobností se jedná o protijedoucí vlak !!!

MUF-Škoda Felicia Trumf,1.3 MPi,50 KW,r.v.2000,
FuFa-Ford Focus Combi,1.6 16V,74 KW,r.v.2001,
Prodáno-Dědek-Škoda Felicia LX,1.3 BMM,40 KW,r.v.1995,
bitmap - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od bitmap - FK »

Neni pravda.

Na benzin jsem jezdil s prumerem 8,5l/100km, coz pri cene 30kc za litr benzinu vyjde na 255kc na 100km.
Na Ecko mi to zralo 9,5l -10l s tim, ze jsem tomu o dost vic slapal na krk, kdyz to tak hezky jelo, a pri cene 24,20 za litr to da 242kc na 100km.
Kdybych chtel, budu jezdit kolem 9l, kdyz bych hodne vrtal koleno, tak i kolem osmi.

Prechod na Ecko me stal presne 0kc, pokud nepocitam praci, za kterou jsem si nezaplatil, cena za ujety kilometr se snizila, auto jede lip a stat z penez vydanych na palivo uvidi vyrazne mene penez nez v pripade benzinu, takze ja vidim same vyhody jak primo, co se tyce penez, ktere jsem usetril, tak neprimo, co se tyce penez mne uloupenych a nasledne pouzitych statem k moji buzeraci.

Zbytecne, ani ciste Ecko ti nic nevycisti, natoz ve smesi z benzinem.

//Edit: hledacz - odstraněna citace, viz pravidlo č. 4
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od smrcek »

Na Plzeňskym sraze jsme se bavili s alpinetem že mají začít prodávat E85 i v Plzni - údajně i namíchané v poměru 1:1 ;)

http://www.petrol.cz/noviny/clanek.asp?id=14377
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Jurka - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Jurka - FK »

Já dneska Frnknul do své 1.6ky 27 litrů E85 do plné, takže poměr cca 2:1 (E85:N95) a jede to...už to tankuju potřetí, ale ne po sobě a dycky jakoby 50-100 kiláků než si to zvykne a pak OK. Jak říkal Jarda kdoví jestli bych to vůbec poznal ten natankovanej Ethanol kdybych ho netankoval já... Ušetřený dvě kila a pohoda. Felda ted dostala nový svody a ještě bude první díl výfuku novej, tak si na sebe musí taky trochu ušetřit :D
Jurka - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Jurka - FK »

Tak poměr 2:1 (E85:N95) asi nebude na zimu nejvhodnější... Co se teda týče té jízdy, tak jestli to jede líp nebo hůř to si vůbec netroufám říct...to se snad ani nedá nějak objektivně zhodnotit ani že by byl motor klidnější nebo podobné věci...zkrátka žádná změna k lepšímu nebo horšímu...jede pěkně jako předtím akorát teda v tomto poměruted ráno při teplotě pod 10 stupnu to prostě nenastartuje napoprvé ale napodruhé hned na první cuknutí...až tak nad 15 stupnů to nasatrtuje bezproblémů jako na benál, takže na zimu asi radši samotnéj benál nebo nějakejjinší poměr, protože si nedokážu představit co by to dělalo třeba při -10 stupnu.... i tak kdo jezdí krátké trasy a musel by startovat nadvakrát, tak nevím jak by na tom byla baterka potom chudák. Ale jinak ueštření 7,40Kč na litru je dobrý a fajn:) až teda na to startování v zimě no... a co se týče spotřeby dám vědět za 200km:)
t3rmit - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od t3rmit - FK »

Já sem to do 1,6ky tankoval v poměru cca. 1:1, ale spíš víc N95 a zkušenosti sou takový, že se to cenově nevyplatí ale jede to o něco líp.

E85 tu maj za 24,5Kč, benzín cca. 29Kč, v průměru směs vycházela na 27,5Kč.

S E85 to jede za 8 - 8,5l/100, tzn. 2,2-2,3Kč/km
Bez E85 zatim za 6,8 - 7l/100, tzn. 2Kč/km

Samozřejmně sem to testoval za běžnýho provozu a jen za 2 měsíce co auto mam, takže to nemůže bejt zrovna přesný, ale i tak mě to přesvědčilo že budu tankovat jen ten benzín..
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od smrcek »

A jak to vám to frčí teďka v těch mrazech? Já se to pořád bojím vyzkoušet aby mě někde nenechalo třeba čerpadlo :(
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
Drahoš
Příspěvky: 2123
Registrován: pon 27. lis 2006 15:31:42
Bydliště: Sušice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Drahoš »

smrcek píše:A jak to vám to frčí teďka v těch mrazech? Já se to pořád bojím vyzkoušet aby mě někde nenechalo třeba čerpadlo :(

Taky by mě to zajímalo co to teď dělá :)
Bylo: Škoda Felicia 1.6 MPi viewtopic.php?f=16&t=2523
Je: Seat Leon cupra R 1.8T
thepromise - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od thepromise - FK »

ve větším poměru to v tomhle mrazu nenastartuje...a díky nižší výhřevnosti se motor ani tolik neohřeje
bitmap - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od bitmap - FK »

Co by to asi tak ted delalo, udela se bastly, bastly a startuje se na benzin :D
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od smrcek »

Tak a já to dneska prubnu a jdu si do plné nádrže natankovat tak pět litrů E85 - vyzkouším co je pravdy na tom, že mi to vynese vodu z nádrže ;) A raději to smíchám s prémiovým palivem :lol:
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od smrcek »

Tak natankováno pět a půl litru E85 do půlky nádrže - takže v poměru 3:1 a jelo to hezky...akorát jsem si u jiný pumpy dotankoval Optimal 95 SE (nějaký hyper palivo), abych měl plnou nádrž ;) Zatím to jede moc pěkně ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Macman »

takhle mozna to tu bylo receny ale jsem v tomhle laik...
co udela kdyz naleju ethanol do KARBECOVYHO facka? jak se to bude chovat jak to mam redit? je to vubec vhodny? preci jenom tam neni zadna elektronika ktera to bude ridit a ja serizovat nejak jinak na to motor nebudu. uz me nebavi platit za litr naturalu 32,- kdyz to jde jeste vys...
méně znamená někdy více...
Obrázek
Návštěvník

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Návštěvník »

jezdim po městě, ráno vyjedu až nastartuju a vytopím auto, moje přítelkyně říká, že jezdím jak na rally :P spotřeba zatím (po týdnu) 10l :thumbdown: u nás v Brně tankuju za 23,50 Kč, ale jede to jak vítr :rendeer:
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne úte 07. pro 2010 20:49:10, celkem upraveno 1 x.
Důvod: citace odstraněna, viz pravidlo č.4
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od smrcek »

Macman: tak to tam prostě nalej a uvidíš třeba tři litry E85 a tři litry benzínu a když to nepojede tak to doleješ jenom benálem a on si s tím motor poradí ;) Ale u karbecu bych se toho nebál, ten schroustá všechno :lol:

http://www.bioethanole85.cz/faq-otazky- ... hanol-e-85
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od ka-spel »

Na forďáckém fóru http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 14&t=21325 jsem našel zajímavý odkaz týkající se srovnání benzínu s E85 co se týče nejen stoichiometrie

http://forums.turbobricks.com/showthrea ... ht=ethanol

Fuel ........................ AFRst ........ FARst ....... Equivalence Ratio ... Lambda
Gas stoich ................ 14.7 .......... 0.068 ................ 1 ................... 1
Gas max power rich .... 12.5 .......... 0.08 ................. 1.176 .............. 0.8503
Gas max power lean .... 13.23 ........ 0.0755 .............. 1.111 ............. 0.900
E85 stoich .................. 9.765 ....... 0.10235 ............ 1 ................... 1
E85 max power rich ...... 6.975 ....... 0.1434 .............. 1.40 ............... 0.7143
E85 max power lean ..... 8.4687 ...... 0.118 ............... 1.153 .............. 0.8673
E100 stoich ................ 9.0078 ...... 0.111 ............... 1 .................... 1
E100 max power rich .... 6.429 ........ 0.155 .............. 1.4 .................. 0.714
E100 max power lean .... 7.8 .... ...... 0.128 .............. 1.15 ................ 0.870
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Yetti98 »

Akde se to dá natankovat v Praze,ještě jsem to nikde neviděl:dejte sem někdo seznam Č.stanic kde se to načepovat :lol: :lol:
Wenca - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Wenca - FK »

yetti: googlil sem to, neco tam je, ale nic ucelenyho a hlavne aktualního ne... tady treba http://www.bioethanole85.cz/cerpaci-stanice-e85 ale napriklad dve stanice kousek od nas od podebrad tam vubec nejsou...ale asi je tam pridam jestli to pude ;)
thepromise - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od thepromise - FK »

v zimě se míchá podíl cca 80%E a 20% N95
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od smrcek »

bitmap jezdil na čistý éčko (E85) pokud se nemýlím ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
bitmap - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od bitmap - FK »

Ale bitmap je dement a hlavne mel karbec.
Uživatelský avatar
Smells
Příspěvky: 114
Registrován: pon 08. zář 2008 22:00:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Smells »

Foglik: a kolik ti to na to čistý Éčko žere ??? Když jsem dal poměr 3E:1N tak to žralo 10 litrů i víc a vůbec už to nebylo ekonomický.
Neraduj se ze světla na konci tunelu.S největší pravděpodobností se jedná o protijedoucí vlak !!!

MUF-Škoda Felicia Trumf,1.3 MPi,50 KW,r.v.2000,
FuFa-Ford Focus Combi,1.6 16V,74 KW,r.v.2001,
Prodáno-Dědek-Škoda Felicia LX,1.3 BMM,40 KW,r.v.1995,
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od ferdamravenec »

zkusil jsem to v motorovce a ve 1203 , čistý a pak ředěný
čistý : v zimě velice špatně startuje , než se ohřeje špatně jede do ot cca 3500 pak se to dá ,
volnoběh nedrží , díry v plynu , do kopce v točkách je cítit zátah motoru
ředěný 1:2 : nevýhody úplně nevymizeli ale dá se jet , výhoda v kopci neznatelná

pomohlo by : změnit předstih , zvětšit přísun paliva (větší trysky nebo vyšší vstřikovací tlak) > vyšší spotřeba > téměř stejné náklady ,

motorovka , studená špatně chytá a dokud se nezahřeje nedá se řezat , chcípá nemá výkon

zkoušel jsem to listopad /prosinec

cena není náhodná , prostě maj to dobře spočítaný
keenworth - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od keenworth - FK »

Ale v létě, i kdyby to vyšlo na stejné náklady, tak je tam pořád vyšší výkon, nebo asi záleží auto od auta, protože někdo si na to neuvěřitelně stěžuje a někdo to naopak vychvaluje
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol 85

Příspěvek od ferdamravenec »

myslím že v létě by se dalo jezdit i na samotnej ALE

to ale je , že by si každej musel svoje auto odladit sám
a spíš to vyhovuje těm co dupou na plyn v točkách jede slušně i při studeným motoru
léto / zima > stálé předělávání / přeprogramování
a za další , i benzín se dostává do oleje , a ethanol je kyselejší tak se musí častěji měnit olej (A O TOMHLE SE MOC NEMLUVÍ) , ahůř na to m jsou ti málo jezdí resp víkenďáci , kdo jezdí denně toho vnitřní koroze neohrozí , a trysky se mu nebudou zalepovat

takže náklady nejsou jen za benzín ale i olej

a pokud vyšší výkon tak jiný auto ,

no a některý auta jsou na to připravený
Tommyk - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Tommyk - FK »

dneska sem vzal cca 8litrů E85 a cca 9litrů N95 a zdá se mi, že to nějak smrdí :lol:
kdo s tím má taky takové zkušenosti?

jinak to teda jede normálně, možná to víc na křižovatkách chcípá než s benzínem.. ale zatim sem s tim najel pár km, tak uvidíme, až si to zvykne..
až vyjedu těch 17litrů, tak dám vědět co a jak :)
Wenca - FK

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Wenca - FK »

smrdi to, to je normalni....otec to v mixu leje do subaru (legacy 2.0, rv97) porad a pohoda, ja to mel ve felde jednou ale nejak me to prislo celkove horsi...
Uživatelský avatar
Kaphi
Příspěvky: 35
Registrován: pon 17. kvě 2010 17:49:45
Bydliště: Brno

Re: Ethanol 85

Příspěvek od Kaphi »

Narazil jsem na zajímavou zprávu od Škoda auto:

ŠKODA PODPORUJE EKOLOGICKÉ PALIVO E10

V rámci podpory snah o snižování dopadu automobilového
průmyslu na životní prostředí vyrábí Škoda Auto všechny své
současné benzinové modely tak, aby byly schopny spalovat i palivo E10,
tedy benzin s desetiprocentní příměsí Etanolu. E10 tedy můžete
bez obav natankovat do všech vozů Škoda s motory MPI, FSI, TSI
a TFSI, s výjimkou agregátů o objemu 1,3 litru (OHV) v modelu Škoda
Felicia z let 1994–2001 a všech starších modelů. Palivo s pětiprocentním
podílem biosložky (E5) mohou bez problémů tankovat všechny vozy
Škoda.

Co si o tom myslíte?
Odpovědět