voda v interiéru

vybavení a úpravy interiéru atd.
Odpovědět
Abdul - FK

Re: Utesnenie zadého skla

Příspěvek od Abdul - FK »

2 Atnarfus :

Ten tmel si natlačil do drážky čo sa klepne na ten falc ( karosériu ) ? Pomohlo ? Asi v sobotu venujem niečo času na tmelenie.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Utesnenie zadého skla

Příspěvek od Atnarfus »

Jo, sundal jsem pirelu (těsnící gumu) a do její drážky jsem dal housenku tmelu. Pak jsem gumu nasadil a doklepal dřevěnou paličkou. Od té doby sucho.
Návštěvník

Re: Utesnenie zadého skla

Příspěvek od Návštěvník »

Mne tiez tieklo do kufra, vymenil som tesnenie na okne, ale stale tieklo. Nakoniec som zistil, ze to tieklo pod gumou medzi 5- tymi dverami a karoseriou :) ...po vymene za novu vsetko ok
Josh123456 - FK

Neustálé zatékání.

Příspěvek od Josh123456 - FK »

Zdravim všechny, chtěl jsem se jen zeptat, jestli náhodou někdo nemá zkušenosti s utěsněním předního okna?, protože mi tam neustále teče a obracím se na vás. Zkoušel jsem gumu ve spodní části podlepit siliconem na okna (netuhnoucí) a dneska, jak prší, tak to mám uvnitř u řidiče na podběhu mokrý. Nemáte někdo zkušenost, co pomáhá na utěsnění těch prokletých lemů u čelního okna na feli? Nebo, co by popřípadě jste mi doporučili..?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Neustálé zatékání.

Příspěvek od Atnarfus »

Zalep to kolem dokola. Ono to za gumu nazatéká jenom dole.
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Neustálé zatékání.

Příspěvek od xmorfeuz »

U mě to zalepení nepomohlo, tak sem si nechal vyměnit gumu...myslím za 400kč a od té doby ani kapka. Když mi to měnili tak jsem se koukal a měl jsem nejvíc rezavý horní roh u řidiče....
Josh123456 - FK

Re: Neustálé zatékání.

Příspěvek od Josh123456 - FK »

No to je taky možnost, že to tam zatéká kolem někde ještě tam, jak je sloupek. No zkusim to nějak ještě zaplácnout - jinak hold to jsem si taky myslel asi jedině guma nová. Díky chlapcíí :)
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Neustálé zatékání.

Příspěvek od ka-spel »

Já jsem měnil taky gumu okna a zatéká tam furt. Sice podstatně míň, ale když dlouho prší, tam mám na rohožce u řidiče malou louži.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Josh123456 - FK

Re: Neustálé zatékání.

Příspěvek od Josh123456 - FK »

No já právě přemýšlím nad tím, jak to udělat, ale musim na to přijít.. Jestli gumu dát nebo to pořešim ještě. Až to rozeberu, tak se uvidí, kde to teče a podle toho uvidím, co a jak. Si taky myslim, že guma to moc nevyřeší, ale třeba neni někde pořádně přehrnutá za ten rantl a proto tam po čase začne téct.
smazany clen - FK

Re: Neustálé zatékání.

Příspěvek od smazany clen - FK »

Měl jsem ten samý problém, silikonem si můžeš pomoci, jen když tam teče málo. Já to zacpal celé kolem dokola a valilo tam stejně.Byl jsem s tím u autosklářů a jak to sundali, nestačil jsem se divit. Pod gumou to bylo slušně sežrané, místy díry. A to mám r.v.2000 a jinde není koroze ani kousek. Ten sklář mi říkal, že to je u všech felicií, co mu tam s tím přijedou a že silikonem se vyřeší jen, že se tam bude držet voda a bude to ještě víc hnít. Dal mi tam novou gumu s tím, že bych si měl co nejdřív zajet ke karosáři, ať mi to spraví. zatím to drží, ale za chvili se půjdu podívat, co to udělalo po tom vytrvalém dešti.
SPEEDBIKER

Re: Neustálé zatékání.

Příspěvek od SPEEDBIKER »

Zdarec, no mě taky teklo, když jsem zajel za známym karosářem, tak sundal tu gumu a ty plechy jsem měl absolutně prožrané jako cedník. Takže žádně tmelení atd. poržrané mista se vyříznuly a daly nové plechy, pry se to dá koupit jako náhraní díl, ale on si ty plechy vyrobil své pomocí . Takže jsem mu zaplatil za gumu + flašku za praci. A od té doby ani kapka. :D :D :D
PavelZ - FK

Re: Neustálé zatékání.

Příspěvek od PavelZ - FK »

Já mám těsnění měněné v lednu, celé je to ještě utěsněné nějakým stále pružným tmelem. Límeček byl k mému překvapení nedotčen rzí. Dneska když jsem jel do práce tak mi po obou spodních krytech nad prahama projely asi tak 4 kapky. Omakal jsem to všude ale molitany jsou všude suchý. Tak nevím jestli je to jen nějaký mimořádný jev díky tomu celodennímu a celonočnímu dešti.
Josh123456 - FK

Re: Neustálé zatékání.

Příspěvek od Josh123456 - FK »

jj mě taky to teče po těch plastech u řidiče, co jsou pod A sloupkem. No já zatim jsem s tím nic nedělal, ale asi budu muset. Díky za rady :)
HarryPotter1
Příspěvky: 25
Registrován: stř 21. kvě 2008 18:29:10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Neustálé zatékání.

Příspěvek od HarryPotter1 »

Taky mi teče.U spolujezdce mívám na podlaze rybníček.Část pěny pod palubkou jsem vyřízl a vyhodil.Někdy bývala nasáklá až k řidiči.O zatuchlém smradu nemluvě.Tlumící filc už jsem dávno vyhodil.Co horšího,voda nějakým spůsobem vzlíná po kabelech do panelu s pojistkama a relátky.Katastrofa!Několikrát mi to vymydlilo akumulátor a někde jsem slyšel,že to mnohdy dojde až k požáru?Podle toho, co se na fóru píše,vše směřuje k čelnímu sklu.Ale četl jsem i přízpěvky které popisují opakující se problém i po výměně těsnící gumy a opravě plechu pod ní.Proto se ptám.Jsou i jiná místa(jednoduššeji odhalitelná)než ono čelní sklo?Na co jste přišli Vy,kterým zatékalo i po oné výměně?Nikde jsem se to tady nedočetl.Harry
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Neustálé zatékání.

Příspěvek od mikka »

Měl jsem předloni pěnovku pod palubkou nasáklou vodou, tak jsem si nechal v servisu vyměnit těsnění čelního skla. Prý plechy pod ním nebyly nijak zkorodované. Ale po pár měsících byla ta pěnovka mokrá znova. Narychlo jsem to tenkrát utěsnil tak, že jsem pod okraje gumy na karoserii nanesl karosářský tmel, s tím, že to v lepším počasí udělám pořádně. A ono od té doby v autě sucho, tak to tam mám dodnes.
Ale začalo mi téct ke spolujezdci na podlahu, přičemž pěnovka byla suchá. Zjistil jsem, že špatně nasazený konektor na repráku ve dveřích propíchnul folii a to stačilo, aby tudy tekla spousta vody. Po opravě a přelepení folie je to taky ok.
Josh123456 - FK

Re: Neustálé zatékání.

Příspěvek od Josh123456 - FK »

Ono s těma plechama v dolních koutech okna karoserie jsou někdy od výroby vystřižený moc a někdy je to ok. Jsem tam dal tu utěsňující elastickou gumu pod to obvodové těsnění okna v předu do těch dolních rohů a zatím když jsem tam rval vodu, tak u řidiče v poho. No uvidímě, ale stejně jakmile to půjde, tak dám asi novou tu gumu okolo okna
HarryPotter

Re: Neustálé zatékání.

Příspěvek od HarryPotter »

Při výměně těsnění čelního okna (Š105-120) se kdysi stávalo,že staré okno,vypálené sluncem,při zpětné montáži někdy prasklo!Jak je to dnes u Felicie?
PavelZ - FK

Re: Neustálé zatékání.

Příspěvek od PavelZ - FK »

Mě se to třeba stalo. Ale neřekl bych, že je to stářím, ale tím, že přední okno je úmyslně méně odolné tlaku zevnitř tj. aby se dalo lehce vykopnout třeba při havárii.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne stř 24. čer 2009 10:18:12, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Habin - FK

Re: Neustálé zatékání.

Příspěvek od Habin - FK »

Měl jsem úplně stejný problém(molitan nasáklej jak houba, mokro na podlaze) a pomohlo jediné - vyndat sklo, ošetřit ty plechy (s největší pravděpodobností budou rezavý), dát novou gumu a já dával i nový sklo u tý příležitosti. A od tý doby ani kapka.
petrreznik53

Re: Neustálé zatékání.

Příspěvek od petrreznik53 »

tento problem řeším též, pretěsnil jsem okno novým těsněním ale stále teče tak jsem zalepil veškeré skuliny okolo skla a stále teče.Tak skusím utěsnit skuliny mezi sváry karoserie ale k tomu potřebuji plán přední části karoserie.Nevíte kde ho oběvit.
smazany clen - FK

Re: Neustálé zatékání.

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zajeď si s tím za karosářem, nemělo by to stát majlant a máš klid. Taky mně to asi bude brzo čekat, i když to zatím drží.
S tím sklem je to pravda, opravdu, čím je starší, tím větší šanci má prasknout. Upozorňovali mne na to u autosklářů při výměně těsnění. Naštěstí tam bylo rok staré sklo.
Josh123456 - FK

Re: Neustálé zatékání.

Příspěvek od Josh123456 - FK »

No, tak mě tam teče stále... Zkusim to taky ještě pořešit na tý kastli, ale asi přijde na řadu vyndavání okna a jiná guma a možná další úpravy :(
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Neustálé zatékání.

Příspěvek od Atnarfus »

Dneska jsem otevřel kufr a málem jsem omdlel. Znát nějakého rybáře, tak vezmu pár kaprů do pronájmu. Koberec nachlastaný, pod kobercem kapsy plné vody (kombík). Hadrem jsem z toho vytřel tak půl litru vody.
Začal jsem hned pátrat kudy to tam leze. Našel jsem , je je i pravá kapsa v kufru plná vody. Mokré bylo i pravé zadní světlo, hlavně držák žárovek. Tak jsem světlo vyndal a hle, ono na něm zezadu nebylo těsnění. Helmut asi vyměnil světlo a na těsnění se vybodnul (auto je dovezené od germánů).
Tak jsem tam zatím nasadil gumovou lemovku a na ní dal housenku tmelu. Uvidím co to provede, ale stejně asi koupím origoš těsnění.

Ještě jsem na to zkusil kropit vodu, abych zjistil kam a jak teče. Ono to ze střechy teče pěkně podle těsnění kufru a pak hup rovnou za zadní světlo. Světlo to obteče a vyteče to dole pod tím plechem nad nárazníkem. Není tak divu, že jsem měl kufr plný.
Divný je, že mám auto půl roku a ještě to neudělalo. Auto jsem minulý týden vyleštil a navoskoval, tak se asi změnilo odtékání vody po karoserii.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Neustálé zatékání.

Příspěvek od Atnarfus »

Včera auto prošlo dvěma bouřkama a v kufru se pořád jenom práší, tak to vypadá, že tam teklo fakt za tím světlem.
Josh123456 - FK

Re: Neustálé zatékání.

Příspěvek od Josh123456 - FK »

Jojo mě tam taky teče jen krapíteček, ale fakt jen mizivě do toho kufru.. Asi dost častá závada u kombíků.
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 25. čer 2008 9:37:17, celkem upraveno 1 x.
Josh123456 - FK

Re: Neustálé zatékání.

Příspěvek od Josh123456 - FK »

Tak jsem nakonec dospěl až k tomu, že jsme vyměnili gumu těsnící u čelního skla a ejhle už neteče dovnitř :-) takže jsem asi zvítězil a když jsem to prolejzal proč to tam teklo tou gumou, tak jsem došel k závěru, že to protékalo po skle dále pod gumu, co je hned spojená se sklem a prostě mezi gumou a samotným sklem (né mezi kastlí a gumou) to asi protíkalo. Byl tam i takový jakoby zásek od něčeho nevim čeho, ale taky už byla né moc gumová:-) tak proto tam asi teklo. teď paráda :-) už se nemusím bát jezdit v dešti, abych uvnitř neplaval a nechytal ryby skoro jako atnarfus :-D:-) JOKE :)
nahodny

Re: Utesnenie zadého skla

Příspěvek od nahodny »

Stary majster mi pred casom poradil olejovy bezfarebny lak. Do injekcnej striekacky a napustit ho medzi tesnenie a karoseriu. Ale zdoraznujem OLEJOVY, aby nepovolil lak. Mne to problem zatekania vyriesilo absolutne.
Roman813 - FK

Re: Neustálé zatékání.

Příspěvek od Roman813 - FK »

jj, nejlepsi reseni je vymenit tesnici gumu a opravit plechy. Neni to drahy a patlanim silikonem se udela vice skody nez uzitku. silikon je co... kysely, takze pekne si zacne pochutnavat na karoserii, navic je pravda, ze se kolem nej drzi voda a nesteka okolo - vysoke smykove treni (silikon je takovy lepivy a drsny), takze to hnije jeste vic... Kdo se chce problemu zbavit, vymenit tesnici gumu, spravit plechy, pretesnit tmelem, co tam ma spravne byt a kdo si chce zadelat na poradny problem, tak si tam placne silikon :-) tak a mala lekce fyzikalni chemie je za nami... :D
Josh123456 - FK

Re: Neustálé zatékání.

Příspěvek od Josh123456 - FK »

No to teda přesně nevim, jestli silicon dělá kyselé prostředí, ale vim, že když se toho siliconu tam dá moc, že praskne kvůli jeho pnu a tvrdotě okno :-D
Jan

Re: Kudy teče??

Příspěvek od Jan »

103457 píše:
Rex píše:to bude těsněním. už se to tu řešilo. na starém foru je dokonce i návod jak jsem to vyřešil já

nožíkem :?: :D :?:

Mě dneska poradil automechanik, že mám tu gumu nastřihnout dole, ale nechápu tu logiku...když přeci teče voda podél gumy... Koukal jsem že Rex má v návodu naříznuté nahoře, tomu taky moc nerozumím, ta voda má tak akorát snadnější cestu dovnitř... Můžete mi to někdo vysvětlit laicky? :)
Ondrass

VODA

Příspěvek od Ondrass »

Měl jsem auto v servisu na instalaci centrálu a od té doby mi protíká voda do auta, samozřejmě v servise řekli že to jejich chyba není (nevim).
Voda mi pritíká pod levým plastovým krytem u řidiče(pod volantem), po levé straně až dolů jak vedou kabely. Celé (asi odhlučnění - molitany) okolo páčky na otevření motoru je mokré.
Můžete mi někdo poradit kde to teče, nejlíp i jak to zastavit?
smazany clen - FK

Re: VODA

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdarec.Odevři kapotu a podívej se jestli ti nepřišroubovali třebas sirénu před šoféra na tu příčku.Vetšinou to tak bejvá.Jinak odšroubovat,odmastit ,silikon a přišroubovat spět.
smazany clen - FK

Re: VODA

Příspěvek od smazany clen - FK »

kdyz reknou ze to jejich chyba neni tak to jejich chyba z 95% dycky je najdi zavadu bute to tect s nejvetsi pravepodobnosti jak rekl kolega z motrove cast ale byt tebou podivam se i pod tapece jesti nemas porusenou tu pruhlednou folii ve dverich at nezjistis ze ti tece jeste nekde jinde pak zanima prijed servi je a at to daj doporadku ;) nebo pozaduj slevu
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne pát 04. črc 2008 12:51:35, celkem upraveno 1 x.
Ondrass

Re: VODA

Příspěvek od Ondrass »

Kein píše:kdyz reknou ze to jejich hcyba neni tak to jejich hcyba z 95% dycky je najdi zavadu bute to tect s nejvetsi pravepodobnosti jak rekl kolega z motrove cast ale byt tebou podivam se i pod tapece ejsti nemas porusenou tu pruhlednou folii ve dverich at nezjistis ze ti tece jeste nekde jinde pak zanima prijed servi je a at to daj doporadku ;) nebo pozaduj slevu



"tapece" tim myslis stěřače? nevim jsem laik takže kde je nejaká foliie fakt netusim?
borlan - FK

Re: VODA

Příspěvek od borlan - FK »

Tapece jako tapecírunk - kryt dveří zevnitř kabiny (odšroubovat a odcvakat x umělohmotných cvoků) a pod ním je na plechu dveří přilepená igelitová folie....
Naposledy upravil(a) Peters56 dne úte 29. zář 2009 11:49:48, celkem upraveno 1 x.
Důvod: odstraněna předchozí citace, viz bod č. 4
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: VODA

Příspěvek od mikka »

Když to máš mokré kolem páčky otvírání kapoty, tak bych řekl, že teče kolem těsnění předního skla. Klasická bolest feldy. Možná se to projevilo zrovna teď, náhodou právě po té montáži centrálu, i když to s ní nesouvisí.
V takovém případě je nejlepší řešení vyndat přední sklo, ošetřit plechy a nátěry pod ním, a při montáži zpět dát nové těsnění skla.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: VODA

Příspěvek od Atnarfus »

Jestli je mokrá pěna za palubkou, tak je to stoprocentně kolem předního okna. Můžeš ho vyndat a dát novou gumu, nebo to zatmelit např. bitumenovým tmelem.
Jestli je mokrá jenom podlaha a za palubkou ne, tak to teče dveřma. Stačí jenom trochu odlepený igelit a v autě je rybník. Nedávno jsem koupil igelit dokonce nový, nalepil ho a měl radost jak se mi to hezky povedlo. Hned při prvním dešti jsem tam měl mokro. Sundal jsem tapec a zjistil, že se igelit odlepil. Lepidlo na něm se vodou rozpouští. Fakt super. Přilepil jsem to chemoprenem a je pokoj.
Uživatelský avatar
madmaik
_________________
_________________
Příspěvky: 1499
Registrován: stř 06. úno 2008 21:33:15
Bydliště: Praha 4/ Mochov
Kontaktovat uživatele:

Re: VODA

Příspěvek od madmaik »

ja sem ten igelit ve dverich vyhodil uplne a nevsim sem si zatim teda ze by mi do auta teklo
Škoda Felicia SportLine 1,6mpi rv. 6/2000 a Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995 no.2
bylo Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995
este bych si pral nejakyho peknyho pickupa
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... =16&t=8259
http://madmaik.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: VODA

Příspěvek od Atnarfus »

Odtrhni obložení prahu a sáhni pod koberec na filc. Možná se budeš divit jak je nacucaný.
Když tam není igelit, tak voda ze dveří vytéká dole pod odkládací kapsou na těsnící gumu. Mezi gumou a šedým plastem na prahu to proteče rovnou dolu pod koberec.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: VODA

Příspěvek od mikka »

Měl jaem tu folii propíchlou o špatně nasazený konektor reproduktoru, a i to stačilo, abych měl v zimě na podlaze 2 cm silný led.
a1ex - FK

Re: VODA

Příspěvek od a1ex - FK »

ty brdo, to bych nikdy nerekl, ze folie pod tapecem ma nejakej vliv na zatykani do auta. muze mi to nekdo podrobnejc vysvetlit? Ja totiz na jednich zadnich dverich tu folii nemam. No nicmene pisu kvuli puvodnimu problemu. Kdyz sem instaloval central, tak sem si vsimnul, ze mam nacucanej molitan pod topenim a i v pojistkovce byla voda, po krajich myslim sucho. Myslite, ze to bude to tesneni okna? To se mi teda moc menit nechce :[
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: VODA

Příspěvek od Atnarfus »

Do dveří ti nateče kolem okna, tam se to ani těsnit nesnažili. Voda pak kape a teče po stěnách dveří dolu a dírama ven. Když tam není igelit, nebo je děravý, tak část vody zateče mezi tapec a plech dveří. Vyteče tak dole mezi tapecem a dveřma na těsnící gumu dveří.
Jak u Feldy otevřeš dveře a ve žlábku gumy je voda, tak netěsní igelit a teče dovnitř.

Třeba ještě Favo mělo igelit dole dvojitý. Dole byla část strčená dovnitř. Nemuselo to být ani nalepené a díky té zastrkovací části to nikdy dovnitř neteklo. Na Feldě to kapánek zkurvili.

Když je nacucaný molitan za palubkou, tak stoprocentně teče oknem. Jestli se ti ho nechce vyndavat, tak kup tubu bitumenového tmelu a naper ho pod gumu. Dělám to tak, že olepím páskou karoserii kolem gumy a tmelu tam peru tolik aby to lezlo ven. Nechám to pár dní přituhnout a pak ty přetoky opatrně plastovou špachtlí odškrábnu a odstraním oblepení.
Bitumen těsní stoprocentně, nevadí mu když je pod gumou vlhko.
Je to oprava za desetikoruny a dám ti na to klidně záruku. Objeď si rovnou i okno v pátých dveřích.
http://okentes.inshop.cz/inshop/shop.asp?kat=42250-1
Uživatelský avatar
Hary
Příspěvky: 60
Registrován: ned 02. led 2005 13:03:37
Bydliště: Studénka, Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: VODA

Příspěvek od Hary »

No kolega měl podobný problém, když mu měnili přední blatník. Taky měl potom mokrý molitan a jezero na podlaze. Zkoušeli jsme polívat auto vodou a tekla pod palubkou pod bočním tapecem. Zavezl auto zpátky - byla vypadnutá nějaká ucpávka pod předním blatníkem, nějaká zam prý je nebo průchodka. Bylo to někde těsně před předníma dveřma. Pak měl pokoj.
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: VODA

Příspěvek od Tomas6 »

Atnarfus píše:Do dveří ti nateče kolem okna, tam se to ani těsnit nesnažili. Voda pak kape a teče po stěnách dveří dolu a dírama ven. Když tam není igelit, nebo je děravý, tak část vody zateče mezi tapec a plech dveří. Vyteče tak dole mezi tapecem a dveřma na těsnící gumu dveří.
Jak u Feldy otevřeš dveře a ve žlábku gumy je voda, tak netěsní igelit a teče dovnitř.

Třeba ještě Favo mělo igelit dole dvojitý. Dole byla část strčená dovnitř. Nemuselo to být ani nalepené a díky té zastrkovací části to nikdy dovnitř neteklo. Na Feldě to kapánek zkurvili.

Když je nacucaný molitan za palubkou, tak stoprocentně teče oknem. Jestli se ti ho nechce vyndavat, tak kup tubu bitumenového tmelu a naper ho pod gumu. Dělám to tak, že olepím páskou karoserii kolem gumy a tmelu tam peru tolik aby to lezlo ven. Nechám to pár dní přituhnout a pak ty přetoky opatrně plastovou špachtlí odškrábnu a odstraním oblepení.
Bitumen těsní stoprocentně, nevadí mu když je pod gumou vlhko.
Je to oprava za desetikoruny a dám ti na to klidně záruku. Objeď si rovnou i okno v pátých dveřích.
http://okentes.inshop.cz/inshop/shop.asp?kat=42250-1

Nebo se taky stává když stojíš hodně do kopce tak nateče kolem topení.Na dveřích folie nemám a na podlaze mám sucho.Tak nevím.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: VODA

Příspěvek od Atnarfus »

Možná je lepší když tam folie neni, než když je blbě přilepená.
smazany clen - FK

Re: VODA

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ked mi robili folie na okna jednoducho mi spravili diery do toho igelitu pod tapacirom. Potom ked prsalo mal som mokry tapacir a tieklo dovnutra. Zalepil som to zatial izolackou a je to v pohode. Myslim, ze tie igelity su tam dost podstatne lebo ked kvape voda cez tesnenie dole do dveri odrazaju sa kvapky od mechanizmu stahovania okna na tapacir a potom to cele steka dole dovnutra do kabiny. Mam to vysledovane. :D
a1ex - FK

Re: VODA

Příspěvek od a1ex - FK »

lol no to sou paka v ty skodovce :]
smazany clen - FK

Re: VODA

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak ak sa mozem opytat..tecie mi asi oknom, lebo mam mokry molitan, ale nepochopil som kde mam tmelit...kde mam ten tmel napchavat...diky za rady
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: VODA

Příspěvek od Atnarfus »

Mezi gumu a karoserii ideálně kolem dokola. Jestli se ti ale nechce vyndavat ten plast pod stěračema, tak to stačí zatmelit nahoře a na bocích.
smazany clen - FK

zateka pomozte mi

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ahoj koupil sem si nove repro.. a dnes kdyz jsem mel rozdelane tapce a zjistil sem ze mi zateka do dveri, vypada to ze to proteka u zrcadka tak by mne zajimalo jestli s tim nemate zkusenosti, nevim co s tim mam delat....diky za odpovedi
Odpovědět