Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

vybavení a úpravy interiéru atd.
bindis - FK

Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od bindis - FK »

Zdarec, jednoduchá otázka. dá se vůbec nejak znížit hlučnost v těch našech kočárech ? myslím od motoru, nebo prostě okolí. Myslím, nějakou nenásilnou metodou, ne rady tipu
vyfoukej dveře montážní pěnou atd :D
Jakejkoliv nápad se vítán !
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Honza_t »

Ale jo, dá a docela dobře. Pokud navíc nejsi závodník a nevadí ti teda kila navíc, tak ještě o něco snáž.

:arrow: zaizolovat topení - jeden z největších přenašečů hluku
:arrow: mezistěna zvenku i zevnitř.
:arrow: dveře a strop
:arrow: podlaha

A teď co čím. Topení něčím lehkým, třeba tou izolací od mikry http://www.mikra.cz/od-sady.php
Mězistěna nejdřív pláty vibraflexu (takový asfaltový pláty), na to třeba taky mikru. Zevnitř to samý (tzn sundat palubovku) a nebo místo mikry může přijít ANS pěna.
Podlahu stačí vibraflexem. Dveře a strop, tam je dobrý nalepit třeba mikru a nebo taky miralon (izolace do baráku pod plovoucí podlahy atd., bezkonkurenční cena, nenasáká)

Dobrý nešetřit na vibraflexu, toho je třeba dát co nejvíc, protože většina hluku je nízká frekvence a to tlumí právě tahle těžká izolace.
Baset
Příspěvky: 38
Registrován: pát 06. kvě 2011 9:13:21
Bydliště: Dobelice - Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Baset »

Ahoj taky se přidám ... momentálně to taky řeším ...

chtěl jsem se zaptat zda jde nečím např již výše zmíněným materiálem nahradit hnědou pěnovou hmotu pod palubovkou ...
budu teď zevnitř motoru na příčku dávat taky nějakou protihlukovou izolaci (přemýšlel jsem o B2 plátech co mám na dveře k hudbě-ale to mi přijde jako drahej špás pro tenhle účel) tak jsem si říkal jestli by nějaké podobné pláty nešly nalepit i místo té pěny pod palubovkou aspoň by bylo víc místa na kabely a jejich lepsí uchycení :idea:
Cobrak
Příspěvky: 376
Registrován: ned 25. bře 2012 13:00:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Cobrak »

Ahoj. Nebudu zakládat nové téma,proto to dám sem a omlouvám se tímto kolegovi nade mnou,že jsem se mu sem trochu vecpal,a doufám,že to otázku na jeho odpověď nikterak neovlivní. A teď otázka moje. Všichni víme,že octavia a fabia je na tom s odhlučněním podstatně lépe,než felicia. Je to dáno tím,že byť mají hlučný motor obdobně jako felicia,není za jízdy do kabiny tolik slyšet,z důvodů toho,že mají obě dvojitou stěnu mezi kabinou a motorem. A já bych se chtěl zeptat,jestli je teoreticky možné,do felicie navařit kus plechu a tuhle stěnu dodatečně dodělat. Nemáte s tím někdo zkušenosti nebo nenapadlo Vás to někdy?díky.
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Honza_t »

Tak mezistěna navíc se dá dodělat, dokonce jí původně mít měla, ale můžeme poděkovat výrobci topení že je kretén a nechtěl ho upravovat. Ale dle mého je to zbytečný, pořádnej plát asfaltovýho odhlučnění udělá podobnou službu. A věc druhá, fábka i okta mají tišší motory. Pokud se teda bavíme o 1.3 vs. 1.4MPi, maj hydraulický zdvihátka a lepší vstřikování a to je prostě znát.
Cobrak
Příspěvky: 376
Registrován: ned 25. bře 2012 13:00:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Cobrak »

Takže teoreticky stačí koupit gumnasfalt na podvozek a stříknout ho na mezistěnu? Díky
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Rambo-x »

To s těmi asfaltovými deskami můžu potvrdit,dobrá věcička.....když jsem po odhlučnění s autem vyjel,nemohl jsem ani uvěřit že je to felda,hlavně to odhlučení za topením a bateriií musí být v pořádku....pokud není tak buďto to strhat a všude tam poctivě nalepit asfaltové desky,nebo sehnat nové....na topení jsem nalepil ze všech stran takové tlumící desky s povrchem podobným alobalu(fungují zároveň i jako tepelná izolace)....tu stěnu nad řízením jsem taky celou polepil asfaltovými deskami....to samé zevnitř kam jsem se pod palubku dostal

Po téhle úpravě motor na volnoběh téměř neslyším,když běží ventilátor na 3 tak je hlasitější ventilátor než motor,poprvé jsem myslel že mě ten motor chcípe když jsem jej neslyšel :D a při jízdě je ten zvuk daleko tišší,při jízdě na dálnici už se dá i normálně komunikovat mezi posádkou,nemusí se řvát

Jo a taky od věci není,pokud se jedná o 1,3,mít dobrý rozvodový řetěz a seřízené ventilové vůle....to taky dokáže udělat pěkný randál

Co se týče navaření druhé stěny tak všechno podle mě jde,ale bude to asi daleko dražší řešení,s mnohem těžšími zásahy do karoserie auta než pořádné utlumení
Rambo-x
Příspěvky: 861
Registrován: úte 25. zář 2012 21:55:37
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Rambo-x »

Cobrak píše:Takže teoreticky stačí koupit gumnasfalt na podvozek a stříknout ho na mezistěnu? Díky


Ne ne,to jsou takový desky,z jedné strany samolepící
.....něco na tento způsob
http://www.nosek-obchod.cz/dinitrol-tlu ... 21mmd5000/
Cobrak
Příspěvky: 376
Registrován: ned 25. bře 2012 13:00:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Cobrak »

Takže,když koupím pár těhlech desek a dám je tam,tak to pomůže a bude to stačit? ;-)
Baset
Příspěvky: 38
Registrován: pát 06. kvě 2011 9:13:21
Bydliště: Dobelice - Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Baset »

A máte někdo zkušenost s tím tlumením od Mikry ???

Jak je to s váhou toho tlumení proti těmn asfaltovým pásům (mám B2 na tlumení dveří k hifi soustavě a zdají se mi docela těžký) kdybych toho chtěl použít víc tak abych na auto zase nenalepil 100kg asfaltu...???

A jak je to s vlastností pohlcování zvuku porovnání tlumení od Mikry proti asfaltovým pásům ???
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Honza_t »

Mikra je lehká, pláty poměrně těžký. 100kg ne, z toho audiotlumení to vychází tak do 10kg. Já právě jsem závodník, tak jsem šetřil, dal jen 3 pláty (50x30 nebo kolik je ten rozměr) což moc nevážilo (jestli 1kg? 2kg?) a zbytek miralon a ANS pěna což neváží vůbec nic. A když stojím na křižovatce, motor kolikrát neslyším, daleko víc řve větrák na dvojku. Sednu do sériovky a to mám pocit že mám motor na klíně. Jen byl poměrně problém tam dostat zpátky palubovku, byla to hodně silná vrstva tlumení.
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od ferdamravenec »

ty asfaltový pláty netluměj hluk , ale snižujou vibrace plechových dílů , (dá se říct že tím taky tlumí ) , protože se používá pokud možno co nejtenčí plech a ten se pak vlní jak .....
Baset
Příspěvky: 38
Registrován: pát 06. kvě 2011 9:13:21
Bydliště: Dobelice - Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Baset »

díky tak to si asi pořídím ty 3 sady od Mikry (psala mi paní že dohromady 1253,-kč) z práce vezmu nějakej miralon a seženu někde tu ANS pěnu...

nemáte zkušenost kde nejlépe koupit nebo v ní není rozdíl a je jedno kde ji objednám?
vlasta
Příspěvky: 511
Registrován: pát 25. lis 2011 22:32:28
Bydliště: Bisenz

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od vlasta »

taky miralon ve dveřích a pod kobercem, od motoru na přepážce, kapotě a topení, filc 1cm :D z práce. to samé v interieru za palubovkou a v kufru na podlaze. a tichoučko jak v obýváku :)

náklady..... 0kč :D
Jo. To su ja.Člen číslo 374
Baset
Příspěvky: 38
Registrován: pát 06. kvě 2011 9:13:21
Bydliště: Dobelice - Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Baset »

A jakým způsobem ten Mirelon lepíte??? ... oboustranná páska, lepidlo ve spreji, ... ???
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Velda »

Mirelon sem lepil lepidlem ve spreji, ale pod něj sem dal asfaltový pláty. poklepávánim jsem si zjišťoval kam by se hodily. Vyhodit celej interier idealne i s palubovkou je sice trošičku pracnější, ale o to lepší je pak práce. Takže asfaltový pláty, a přes ně 5mm mirelon. Podlaha, střecha, mezistěna, dveře. (mezi tapec a dveře jen mirelon)
Michael - FK

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Michael - FK »

Nevíte někdo jaký je rozdíl v odhlučnění OF/NF? Někdo se tady na to již ptal, ale bylo to bez odezvy. Felu mam z 95 a hluk v interiéru mi přijde šílenej, teď mam půjčenou 99 a tichoučko jak v obýváku, nemyslím teď odhlučnění mezistěny, ale i hlavně podlahu a strop, od kol toho slyším oproti té mojí minimum. Všichni mi říkají, že minimálně na pohled je to stejné, ale rozdíl v hlučnosti mi přijde dost citelný. Je tady někdo kdo to již třeba řešil, nebo ví jestli tam skutečně je rozdíl například ve filcu pod kobercem apod. :?:
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Matuhsch »

Tak možná není rozdíl v samotným odhlučnění.. Vylágrovanej rozvodovej řeťez například spůsobuje velkej nárůst hlučnosti u 1,3
Obrázek
Obrázek
Michael - FK

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Michael - FK »

Jenže to by si krapet odporovalo - ta tichoučká NF je 1.3 a moje OF je 1.6. Nejde mi jen o hluk od motoru, ale i od proudění vzduchu a od kol.
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Velda »

čaute, mam takovej dotaz, chystam se feldu odhlučnit hlavně co se nízkých frekvencí týče. Napadlo mě (ač je to těžký jak kráva) nalepit (horkovzduškou) na celou podlahu a mezistěnu klasickou asfaltovou ipu a na to třeba mirelon. Do dveří jen mirelon a na střechu pár asfaltovejch plátů. Myslíte že to pomuže? protože pokud sem si všiml správně hluk se ve feldě přenáší hlavně celou kastlí. A nebo místi asfaltový Ipy použít normální bitumen (bitumen plast?) na štětec a natřít celý interier? co vy na to?
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Matuhsch »

no hlavni hluk jde pres prepazku mezi motorem a kabinou protože je narozdil od moderních aut jednoduchá. tady ty věci bych nepoužíval protože to bude v lete smrdet.. vim jak to smrdí na strese. pouzij materiál na to určený. mirelon ma nulový efekt
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Velda »

já sem se právě dočetl že mirelon je suprovej. Ale na mezistěnu bych chtěl něco na asfaltový bázi jako první a přes to nějaky odhlučnění. někde sem viděl asi 1-2cm tlustou pěnu se samolepící vrstvou. Ale nemužu to najit ...
A myslim si že by to snad tak smrdět nemuselo. precejen to nebude v přimem kontaktu se sluncem, a jště to bude zakryty mirelonem co necim jinym a kobercem. teoreticky to pak mužu přetřít nějakym bitumenem. Někdo někde psal že to nějak takhle udělal (nevim presne materialy) A že auto se dost stišilo a i zavirání dveří je takový 'kultivovanější'
ferdamravenec
Příspěvky: 4169
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od ferdamravenec »

helej , na 1203 jsem střechu nastříkal boďákem (samo že zevnitř ) trochu se to ztišilo , ale časem se to oloupalo , pak jsem použil terostat a bylo to mnohem lepší
vlasta
Příspěvky: 511
Registrován: pát 25. lis 2011 22:32:28
Bydliště: Bisenz

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od vlasta »

přepážka... 1 cm filc z obou stran ... jak od motoru tak za palubovkou , dál filc okolo vstupu topení od motoru odstíněný hliníkovou folií kvůli teplu, kapota zevnitř 1 cm filc, kufr podlaha 1 cm filc .... podlaha, střecha, dveře .. mirelon ... kdybych neměl laďák, tak nevím že je nastartovaný motor :D
Jo. To su ja.Člen číslo 374
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Velda »

to presne chci, Jaký je to filc? nemáš odkaz?
vlasta
Příspěvky: 511
Registrován: pát 25. lis 2011 22:32:28
Bydliště: Bisenz

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od vlasta »

my to máme v práci :D jinak Brněnská továrna plstí ...ale je to sakra drahé :D , mě se podařilo vzít, když jsme ještě neměli vrátnici a hlídače ... :hlava:
Jo. To su ja.Člen číslo 374
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Velda »

:roll: :D
Michael - FK

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Michael - FK »

Sám jsem původně uvažoval nad asfaltovým pásem, ale jak píše Matuhsch, bude to smrdět jako kráva a nejen to. Nemusí být ani na slunci, stačí vysoká teplota, aby asfalt začal smrdět (aspoň jaké s tím mám já zkušenosti) a myslím, že nějaké překrytí mirelonem tomu moc nepomůže. Pokud se bavíme např. o použití na střechu, na který bych si v létě v pohodě udělal i vajíčka :D Těch pásů je plno druhů, existují i samolepící, ale tím že jsou určené na střechu kde nedochází k žádnýmu pohybu, nebo otřesům, bál bych se, že by s postupem času mohlo dojít k odlepování, tím to pak absolutně ztratí jakýkoliv účinek. Ona bude odolná proti střídání teplot, ale proti množství otřesů a vibrací z jízdy už nikoliv, základem je živice a obsahuje méně kaučuku oproti např. Vibraflexu, který se chová právě spíš jako guma. Dej si vedle sebe kousek Vibry a asf. pásu a uvidíš ten rozdíl, pás se ti bude mnohem hůře tvarovat do prolisů, tím i hůře přiléhat a pak je otázka právě jak se to bude chovat po čase jezdění a jaký vliv na tou budou mít vibrace.
U těžké izolace na bázi butylu, nebo bitumenu je snaha o zabránění vibrací plechů, které ač se to nezdá, způsobují značnou část hluku v kabině. To se týká i těch dveří, které po vylepení třeba tou Vibrou pak znějí úplně jinak. Bohužel, všechny tyhle materiály jsou pěkně drahý (1m2 Vibry mě teď stál 800,-) a nějakou cenově dostupnější variantu, resp. pásy na butylovým, nebo bitumenovým základu se mi sehnat nepodařilo.
Mirelon bych jako zvukovou izolaci určitě nevolil. Použitelný je spíš jako nějaká separační fólie, jako kročejová izolace pod klasickou lamino podlahu, s ALU vrstvou pod podlahový vytápění, za radiátory apod., ale vzhledem k minimální váze a struktuře materiálu má zvukovou pohltivost minimální.
Ona automobilová akustika je obor sám pro sebe, ale podobně jako ve stavebnictví platí čím těžší materiál, tím lepší odolnost proti prostupu hluku. Dál je důležitá struktura materiálu, ve stavebnictvní se nejčastěji používají minerální/skelná vlákna, která mají vynikající zvukovou pohltivost, ale do auta jsou naprosto nevhodné, protože vlákna se snadno uvolňují a jsou zdraví škodlivé. A pak všechny možné druhy textilií, jako třeba zmíněný filc, který má díky struktuře vláken obdobné vlastnosti jako ta minerální vlna. A to by mě zajímala právě cena toho filcu, na internetu ceníky nejsou a 1cm filcu pod podlahou by udělal hodně, na odhlučnění se mi jeví jako ideální varianta ;) Uvažoval jsem ještě o recyklovaným molitanu, ten by mohl fungovat podobně, ale v týhle tloušťce se bude při tvarování drolit, takže možná tak pod stropnici. To by mohlo v kombinaci s obyčejnou hliníkovou fólií plnit funkcni i tepelně izolační a omezit přehřívání interiéru.
Pokud se mi nepodaří sehnat filc s nějakou rozumnou cenovkou pod komplet koberec, chci koupit obyčejnou geotextilii s vyšší hmotností, ideálně 500 (nebo si "zajistit" u kamaráda na stavbě :D) a pod koberec ji navrstvit abych se cca tomu centimetru přiblížil. Mám za to že materiálově je to podobné, jen výroba je rozdílná. Ale pokud je tady někdo z továrny plsti, tak bude určitě vědět víc a mohl by i nastínit cenu :)
Jinak po víkendu můžu poreferovat, jak se chová Vibra + 2 sady Mikry na přepážce ;)
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Velda »

Díky za velice obsáhlý příspěvek ;) Já právě chci aby to bylo co nejlevnější, nechci do feldy investovat moc peněz pač je těď potřebuji na jiné věci. Zkusím sehnat nějaký ten filc nebo pěnu o tloušťce 1cm idealně se samolepící vrstvou. Kamarád jednou nějaký pláty přítáhl, dělal v Oresi kuchyně, a měli to tam k něčemu... to byl perfektní materiál, lepilo to jakxvině a bylo to tlustý asi 1.5cm
Michael - FK

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Michael - FK »

Tak jsem volal do firmy http://www.netex.cz/, trochu jsem vyzpovídal paní z obchodního na ceny základní plstě STRUTO a byl jsem velmi mile překvapen :)
tl. 8-9mm; 800g/m2 - 50kč bez dph (cena za kus 1050x1600mm) zbytky dořezů v akci, v metráži jinak 80kč
tl. 15mm; 650g/m2 - 65kč bez dph (1m2)
tl. 20mm; 1000g/m2 - 100kč bez dph (1m2)
Takže odpoledne měřim kolik čeho a hurá na objednávku :)
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Velda »

Super! Tak se tu prosím pako rozměry poděl ;)
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Velda »

nějaký detaily jaky odhlučňovací vlastnosti má klasickej molitan? když podlahu a přepažku polepim či popatlám nějakym tim gumoasfaltem? mam doma starou pohovku ktera pujde pryč, a tam je molitanu hromada tlustýho snad 10cm.
Michael - FK

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Michael - FK »

Bude to rozhodně lepší než ten mirelon, záleží ale kam a kolik se ti ho podaří vměstnat. Typově by to mohl být podobný materiál jako je třeba pod palubkou na mezistěně, s tím rozdílem, že bude o něco lehčí. Z molitanu by byl asi lepší recyklát, ten mam doma ze staré matrace a chci ho zkusit právě pod stropnici. Je těžší a mohl by mít lepší neprůzvučnost. Netuší někdo jak velká je dutina pod stropnicí? Odhaduji tak 2cm...
Jinak přidávám nákres podle měřítka, jsem v práci takže na autě teď dělat nemůžu, ale aspoň takhle. Je to přibližné s nějakou rezervou pro představu kolik a kam by toho mohlo asi přijít. Komplet auto, ať si každý vybere co potřebuje a kde chce izolovat (opěrák zadních sedadel odhaduji tak 60cm výška) ;)
Obrázek
vlasta
Příspěvky: 511
Registrován: pát 25. lis 2011 22:32:28
Bydliště: Bisenz

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od vlasta »

to se ti povedlo sehnat dobrou cenu .. my používáme tuhle : http://www.tovarna-plsti.cz/technicka-plst.html

ale ta cenovka je tam na tom kusu matrošu co nám chodí někde jinde ....
Jo. To su ja.Člen číslo 374
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Velda »

super ;) ještě dotaz... má například tlumex plast při nátěřu celé podlahy a mezistěny zevnitř auta stejné učinky jako asfaltové pláty? tzn zabránění nízkých vibracím a rezonaci plechů?
Michael - FK

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Michael - FK »

Asi to pomůže, ale určitě ne tolik jako asf. pláty...
Vlasto jak jsi kotvil ten filc na topení? To by mě teď zajímalo asi nejvíc, jestli je možný to třeba lepit, případně čím, nebo jak to udělat aby to prostě drželo...
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Velda »

ja bych to vzal přimo lepidlem ve spreji na to určeným. Já pořád premyslim co tam dám... možná tohle ale je to drahý http://www.autofashion.cz/zbozi/produkt ... -mm.html... asi skončim s něčím jako je folie co se dává za topení
Michael - FK

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Michael - FK »

Dneska jsem mluvil přímo s výrobcem týhle izolace, je to firma RTI (http://www.rti.cz/nase-vyrobky.html) a cena za 4mm izolaci s AL fólií s pevnostní mřížkou tam je 110,-/m (158,- za 8mm) a když chceš, tak ti za 70,-/m udělají samolep, oproti tomu za kolik se to prodává na netu to je sranda :) Minimální odběr je ale 9m... Nicméně já jdu cestou té plstě a od RTI budu brát čistou hliníkovou fólii pod střechu a přes filc na topení. Lepidlo ve spreji předpokládám chemopren, nebude mít ta plsť tendenci se rozpadat, nebo odtrhávat?
vlasta
Příspěvky: 511
Registrován: pát 25. lis 2011 22:32:28
Bydliště: Bisenz

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od vlasta »

Michael píše:Asi to pomůže, ale určitě ne tolik jako asf. pláty...
Vlasto jak jsi kotvil ten filc na topení? To by mě teď zajímalo asi nejvíc, jestli je možný to třeba lepit, případně čím, nebo jak to udělat aby to prostě drželo...



tak jak všechno co dávám na auto :D lepidlem na kontejnery/akvária.... taková černá sračka v tubě do pistole ... stejné jsou tuším i lepidla na spojlery
Jo. To su ja.Člen číslo 374
Michael - FK

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Michael - FK »

A máš nějakou zkušenost jak to jde případně dolu? Ať už z plastu nebo z kovu?
vlasta
Příspěvky: 511
Registrován: pát 25. lis 2011 22:32:28
Bydliště: Bisenz

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od vlasta »

když to vytvrdne, tak nijak :D

dokud to není zatuhlé ( ono je to furt jakoby pružné) tak to jde technickým benzínem
Jo. To su ja.Člen číslo 374
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Velda »

Tak sem ted natřel celou podlahu a část mezistěny (kam se dalo dostat bez demontáže přístrojovky) nějakym sajrajtem na podvozky na bazi bitumenu. až to stuhne dám tam pět vrstev mirelonu, origo "plsť" a origo koberec. Na mezistěnu a strop (druhé kolo) dám tohle http://www.autofashion.cz/zbozi/produkt-51440/protihlukova-a-tepelna-izolace-samolepici-10-mm-100x50cm.html, topení tim asi vezmu taky (uvidim jak to pujde ohybat) a do dveří ještě uvidim. ať už tak nebo tak tak tomu neubližim, a nějaký efekt to asi mít bude
Dan220

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Dan220 »

Tak jsem tady četl tohle téma a mám pocit, že se zde jen mluví a mluví a nic podstatného se tady nikdo nedočte. Připadá mi, že každý by chtěl snížit hlučnost svojí feldy, ale protože už jsou to stará auta, nikdo do toho nechce vrážet moc peněz a někdo snad ani neví, co chce, protože nikdy neměl možnost porovnat sériové auto s autem odhlučněným. Mám doma Octavii I., o které se obecně ví, že je to hlučná past. Než jsem začal odlučňovat naší oktu, dost jsem se o to zajímal a hodně četl. Dostal jsem ji do stavu, kdy každý, kdo s ní jel, byl překvapen tím, jak jsem snížil její hlučnost a jaká je v ní akustika. Ale ono je něco za něco - stálo mě to okolo 25 tisíc. Dnes bych to zvládl levněji, jsem chytřejší, jsou jiné materiály (levnější se stejnou nebo i vyšší účinností). Takže pokud to myslíte s vaší feldou vážně, smiřte se s tím, že vás to bude něco stát, jinak ničeho v podstatě nedosáhnete. Pusťte z hlavy nesmysly jako mirelon, odhlučnující vaty a podobné kraviny !!! 70 % hluku ve vozidle tvoří vibrace. Jde hlavně o vibrace plechů a plastů. Tady je potřeba začít. Materiálů je hodně, snadno je najdete na netu, stačí gůůůgl ;) . Žádné asfaltové pláty, to je holý nesmysl, je potřeba použít materiál k tomu určený. A platí zásada, než jednu tlustou vrstvu stejného materiálu, je lepší a účinnější použít více vrstev různých materiálů - tzv. sendvič. Opět na netu najdete dost článků, jen hledat, tady se to nedá všechno napsat. Správná je úvaha tlumit dělící stěnu od motorového prostoru, podběhy, střechu, kufr, víko motoru (to je velmi účinné). Nezapomeňte na dveře, to hodně pomůže a zvlášť, pokud chcete udělat ve dveřích ozvučnici pro reproduktory (to je ale samostatné téma). Od polepení podlahy nečekejte výrazné snížení hlučnosti uvnitř vozidla. Spodek je pokryt plastickou vrstvou proti poškození. Ta sama o sobě brání vibraci podlahy a navíc bývá profilovaná pro zvýšení tuhosti. Na podlahu je dobré použít nějaký materiál, pokud řešíte akustiku v autě nebo jako já její zateplení, protože když jsme jezdili na lyže, mrzly mi v autě nohy. Stejně tak počítejte s tím, že utlumení hluku se projevuje zejména při vysokých rychlostech. takže pokud někdo jezdí jen okolo "kostela", ať nečeká velký efekt.
Ale abych se dostal zpět k feldám. Pořídili jsme si domů feldu na stavbu baráku. R.v. 1996, motor 1,6, 145.000 km. Na stavbu dobrá, ale ten hluk :thumbdown: . Věděl jsem, že do tohoto auta nechci nic moc vrážet, takže jsem udělal jen to nejnutnější - vylepil jsem všechna dveře, polepil jsem víko motoru, dělící stěnu motoru, přední podběhy zevnitř, celý kufr (to je v podstatě nutnost) a střechu. Používal jsem bitumenové pláty o síle 1,8mm a 2mm (zbytky z jiných tlumení). Střechu, přepážku v motorovém prostoru a boky v kufru jsem navíc polepil druhou vrstvou protihlukové pěny. Jak říkám, nechci do feldy nic moc investovat. Přesto jsem měl ale pocit, že tomu něco chybí. A pomohla mi náhoda, když jsem zjistil, že mi zatéká do kufru voda. Krom toho, že jsem si podlepil zadní světla, což samozřejmě nemá na hluk asi velký efekt (ale kdo ví, jestli i tady nemůže docházet k nasávání vzduch a tím ke tvoření hluku), jsem si vyměnil i pirelku okolo 5. dveří (přitahování zámku proti zatékání nepomohlo). Voda v autě zmizela, ale zmizel i ten divný hluk, který jsem ještě v autě slyšel. A tak jsem neváhal, a přeci jen do feldy zainvestoval a koupil jsem ještě nové pirelky na všechny dveře. No, a teď je to ono. Kdo nevěří, nemusí. Ale tohle je moje rada pro jednu z možností, jak snížit hluk ve feldě. Po výměně pirelek, kterým bylo uctivých 18 let, se naše felda i již přes provedené odhlučnění výrazně ztišila.
Uživatelský avatar
Arkis
Příspěvky: 1373
Registrován: pát 13. dub 2012 12:38:51
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Arkis »

:ot: Není to o tom, že do toho auta nikdo nechce dát peníze. Spíš jde o to, že většina lidí (nejmenuju nikoho konkrétně, tak ne, že se tady někdo bude čertit) jen polemizuje, ale nic neudělá. Kdo si něco chce udělat, tak si vždy najde způsob. Zářným příkladem jsou tady témata o výměně motoru. Kluk, který se teprve CHYSTÁ koupit feldu a její motor v životě neviděl chce do toho narvat 2.0 DOHC motor. Téma je rozepsané na několik stran a k ničemu se nedostanou, protože takový motor tam bez překopání celého auta nikdy nedá.
K tomu odhlučnění: Ke to pěkně napsané a je to takové stručné řešení pro někoho, komu se nechce pročítat celé fórum :thumright: .
Uživatelský avatar
Velda
Příspěvky: 303
Registrován: pon 23. led 2012 17:01:45

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Velda »

Tak já mam hotovo. Podlahu sem napatlal nějakym tlumexem a na to dal 3 vrstvy mirelonu a na mezistěnu koupil odhlučňovací samolepící pěnu určenou přesně pro tyto účely...http://www.autofashion.cz/zbozi/produkt-51440/protihlukova-a-tepelna-izolace-samolepici-10-mm-100x50cm.html
Ted jen finišuju a dodělávám pár detailů, ale do týdne sem napíšu jestli to k něčemu bylo. Jinak jak již zde někdo psal, nejvíce hluku jde do auta topením.... mam ho ted vyndaný a i s odhlučněnou mezistěnou je tam strašnej randál :D takže sem sám zvědav až ho nasadim zpět také odhlučněné.... ještě chci udělat kapotu ale nemam ted čas.
Romiiken
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 17. lis 2011 22:50:03
Bydliště: Levice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Romiiken »

Zdravim kolegovia.

Ak by niekto z vas mal zaujem odhlucnit svoje auto. Nedavno sme spustili e-shop a predavame odhlucnenie znacky GMS. Je je to velmi cenovo dostupne odhlucnenie.
GMS je sice polska znacka, ale kvalita produktov je na velmi dobrej urovni. Porovnatelne s STP.

Ak niekoho z vas zaujima odhlucnenie a chcete sa dozvediet nejake info o tom ake materialy sa pouzivaju tak si pozrite tento clanok na nasom e-shope.

http://ticheauto.sk/preco-si-odhlucnit-auto/

Posielame samozrejme aj do Ceskej republiky, ale postovne je trosku drahsie. Momentalne su ceny uvedene v eurach, ale pracujem uz aj na tom aby sa dali zobrazit aj v korunach.
Ak mate nejake otazky mozete ma kontaktovat na e-shope, alebo tu na fore cez sukromnu spravu.

Na vsetky produkty je samozrejme 2 - rocna zaruka.

Na ukazku sme odhlucnovali kamaratovu Fabiu. Odhlucnovali sme len dvere s cielom zlepsit audio v aute. To sa aj podarilo basy su ovela vyraznejsie a zmizlo rezonovanie pri vysokej hlasitosti.
odkaz na e-shop: http://www.ticheauto.sk

Fotky z montaze:



Youtube video:
Vytlmene vs nevytlmene dvere. V realite je ten rozdiel pocut viac. Reproduktory dost zkresluju.

https://www.youtube.com/embed/xIo7t1QnpdE
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Xyz255 »

Hele tak ti co jste psali, že se podělíte, byste se podělit mohli, mě by to docela zajímalo...:D
pawlo
Příspěvky: 46
Registrován: pon 14. říj 2013 12:37:14
Bydliště: Košice

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od pawlo »

Ja mám vytlmenú podlahu, strechu, dvere, kufor, medzistenu zvnútra po výšku palubovky s 8 plátov STP anticor S a 7 plátov STP anticor light + 1m materiálu od MIKRY, kapotu, kúrenie, medzistenu pomocou materáliu od MIKRY.

Výsledok je ten že motor 1.3MPI je stále značne počuť pokiaľ je v zábere. Na voľnobeh pri jazde ho nepočuť.

Mám ešte 5 plátov, no už neviem kde ich nalepiť.
Papi - FK

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 17:04:46, celkem upraveno 1 x.
pawlo
Příspěvky: 46
Registrován: pon 14. říj 2013 12:37:14
Bydliště: Košice

Re: Jak snížit hluk ve feličitě ? =)

Příspěvek od pawlo »

Vytlmenie kapoty ti neodhluční v interiéry nič. Zvonka tiež nie, hluk od motora sa šíri smerom od prednej masky. Vytlmenie mikrou ti pomôže udržať motor dlhšiu dobu v teple.

V prvej fáze som nalepil všetky sady od mikry do priestoru motora = malá zmena hlavne pri rýchlostiach 100km/h a viac
V druhej fáze som tlmil s STP kufor až po plechy pod zadnou sedačkou = nezaznamenal som žiaden rozdiel.
V tretej fáze som tlmil s STP celú strechu a zvyšok podlahy až po výšku palubovky + na veľké rovné plochy Mikra a filc = tu bolo znateľne cítiť rozdiel.
V štvrtej fáze som tlmil predné dvere s STP = žiadny rozdiel v hluku, výhoda je že dvere nerezonujú od reproduktorov.

V poslednej fáze som tlmil panel v motore pod baterkou, kúrením atď... s STP a mikrou = nevšimol som si rozdiel.

Jediné čo nemám vytlmené sú zadné dvere. Tie ale myslím už veľa nespravia. Hluk je ešte stále neporovnateľnejšie vyšší ako vo fábii I. 2007 1,4 16V s ktorou viem porovnávať. A to nehovorím o fordoch s ecoboost motorom, tam človek ani nevie že nejaký motor má.
Odpovědět