Zhorená zadná brzda

VAN3R
Příspěvky: 110
Registrován: stř 07. bře 2012 15:28:06
Bydliště: Lučenec
Kontaktovat uživatele:

Zhorená zadná brzda

Příspěvek od VAN3R »

Nazdar
Zničoho nič mi zhorela zadná pravá brzda, bubon je do polky zhorený/čierny a pri jazde to niekedy píska.....Vie niekto poradiť čo spôsobilo, že sa brzda spálila? žeby tie strunky,samostav alebo samotné lanko? pri páke ručnej brzdy som musel povoliť lanko aby to nepískalo
kater
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25. pro 2018 9:53:49
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhorená zadná brzda

Příspěvek od kater »

Moja sklenená guľa mi nič neprezradila.No ale teraz vážne, musíš zhodiť bubon a pozrieť čo je tam pokazené. Môže byť poškodená brzdová hadička ,myslím zvnútra a nevracia sa ti brzdová kvapalina a ostáva visieť brzdový valček.
kater
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25. pro 2018 9:53:49
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhorená zadná brzda

Příspěvek od kater »

Môže byť strhnuté ,alebo zodraté obloženie a pakna ti drhne o bubon kov na kov.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhorená zadná brzda

Příspěvek od 103457 »

To je nějaký divný, že je buben do půlky ohořelý, vždyť se točí ne? To vypadá, jako by ti zůstala viset pakna ruční brzdy, za jízdy se tak rozžhavila a po zastavení spálila buben. Ale fakt se mi to nezdá. Aby se ti to rozpálilo do běla, to jsi musel poznat, že jedeš se zataženou brzdou.
kater
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25. pro 2018 9:53:49
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhorená zadná brzda

Příspěvek od kater »

On je asi spáleny do polky axiálne nie radiálne.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhorená zadná brzda

Příspěvek od 103457 »

takže po obvodu.
VAN3R
Příspěvky: 110
Registrován: stř 07. bře 2012 15:28:06
Bydliště: Lučenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhorená zadná brzda

Příspěvek od VAN3R »

bubon je spálený po obvode.Páka ručnej brzdy nebola zatiahnutá. Brzda sa spálila za jazdy.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhorená zadná brzda

Příspěvek od 103457 »

To, že nebyla zatažená páka brzdy neznamená, že ručku nedržely lanovody a pakna nebyla zatažená. V každém případě to je znát, když máš přibržděné kolo a neměl si s tím jet. Teď ti nezbývá než to rozdělat a všechno yměnit. Nic jiného nevymyslíš.
VAN3R
Příspěvky: 110
Registrován: stř 07. bře 2012 15:28:06
Bydliště: Lučenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhorená zadná brzda

Příspěvek od VAN3R »

To zadné pravé koleso, ktoré bolo pribrzdené ani nebolo cítiť, auto zrýchľovalo ako vždy a urobilo sa 750km. Pribrzdené to bolo asi len minimálne a tým pádom sa to zohrialo takže sa to spálilo, kedže sme jazdili 750km.Nič iné neostáva len vymeniť celé zadné brzdy. Cez víkend to vymením
kater
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25. pro 2018 9:53:49
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhorená zadná brzda

Příspěvek od kater »

Daj vedieť čo tomu bolo.Vymeň aj tú hadičku ,lebo to býva príčina pribrzďovania .Hadička sa vnútri odlúpne a kvapalina ostane natlakovaná vo valčeku a koleso pribrzďuje.Zvonka nieje nič poznať a pribrzďuje to aj keby si sa ručnej ani nedotkol.No a nech sa ti oprava podarí.
VAN3R
Příspěvky: 110
Registrován: stř 07. bře 2012 15:28:06
Bydliště: Lučenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhorená zadná brzda

Příspěvek od VAN3R »

Sorry, ale popri práci nemám čas byť aj na forumoch ;) Brzdy boli ešte ten výkend vymenené. Problém bol ten, že brzdový valček ostal vysieť, nevrátilo sa naspäť do pôvodnej polohy. Menili sa trubky, hadičky, bubon,obloženia + strunky, lanovody ručnej brzdy. Takže komplet všetko sa vymenilo na obidvoch stranách . Zatiaľ mám najazdených 450km a úplne v pohode, ani sa to neprehrieva.
kater
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25. pro 2018 9:53:49
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhorená zadná brzda

Příspěvek od kater »

Vďaka za odpoveď.Som rád ,že za oprava podarila. Na 99% to bola ta hadička ,ako som písal, z vnútra hadičky sa odlúpne kúsok a to vytvorí klapku a kvapalina sa nevráti späť a valček ostane "visieť".Ďalšia opravená Felda ,ktorá ešte poslúži.
Odpovědět