Znovuzapojení čidla ventilátoru

Simos 2P
135M, 136M
Domas_927
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 12. led 2023 19:18:43

Znovuzapojení čidla ventilátoru

Příspěvek od Domas_927 »

Všechny zdravím,

Přicházím zde s velmi často řešeným tématem a to čidlo ventilátoru. Můj problém je ten, že jsem koupil Felicii, která má ustřihnuté kábly k čidlu ventilátoru a ventilátor je napojen na tlačítko v palubní desce, tzn. ventilátor musím ovládat manuálně. Tato přestavba se konala z důvodu prý nefunkčního automatického spouštění. V motoru vidím navedenou dvoulinku z průchodky kabiny až k místu, kam by asi měly vést kabely z čidla. Jenže nevím jak moc je to zbastlený a manuální ovládání bych chtěl ponechat v provozu funkční, protože jsem to měl v plánu dodělat.
Můj dotaz tedy zní, jak znovu napojit čidlo k ventilátoru, aby to řádně fungovalo. Co kam přesně připojit?
Mám v plánu si na vrakáči vzít "nové" čidlo i s konektorem a kabely a až bych věděl, že to funguje, tak bych raději koupil nové a značkové čidlo.
Pokud se mi podaří, tak sem vložím i fotku, jak to aktuálně vypadá.

Jedná se o Felicii 1.3mpi po fl.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Znovuzapojení čidla ventilátoru

Příspěvek od 103457 »

Vyhoď tu dvoulinku i vypínač a ty dráty normálně připoj na termospínač. Manuální ovládání je bastl, kterej do auta nepatří. To si myslí jen debilové, že autu pomůžou, ale naopak mu škodí. Nikdo si totiž neuvědomuje, že nezná teplotu na chladiči u termospínače, všichni se řídí jen teplotou čidla, které je na termostatu, jenže to je nejtepleší místo na motoru a má hodně daleko k chladiči, navíc mu stojí v cestě termostat. Pokud to někdo ustřihnul, tak si z vrakáče vem konketor termospínače i s potřebnou délkou drátů Prostě ty dva dráty jen napojíš na termospínač. Nehledej v tom vědu.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Znovuzapojení čidla ventilátoru

Příspěvek od ferdamravenec »

Přijeď , dáme to do pořádku.
Domas_927
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 12. led 2023 19:18:43

Re: Znovuzapojení čidla ventilátoru

Příspěvek od Domas_927 »

Prvé to zkusím udělat sám dle rad, které jsem dostal i na jiných fórech, ale kdybych si s tím opravdu nevěděl rady, tak bych se určitě zkusil domluvit a dal bych to někomu zkušenějšímu pod ruce. Ale vzhledem k tomu, že s autem plánuji Gumbalkan, tak to beru jako takovou první výzvu a zároveň příležitost si zkusit na tom autě sám opravit něco závažnějšího. Každopádně děkuji a pak dám vědět, jak to dopadlo. Ale prvé musím zajet na vrakáč vybrakovat nějakou feldu, ze které vezmu celý systém zapojení-čidlo vč. kompletní kabeláže.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Znovuzapojení čidla ventilátoru

Příspěvek od ferdamravenec »

Stáhni si dílenskou příručku a nauč se orientovat ve schématech. Kdyby jsi potřeboval poradit tak napiš.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Znovuzapojení čidla ventilátoru

Příspěvek od Maty »

Kompletní kabeláž znamená akorát to, že na ty 2 dráty co ti vedou do kabiny připojíš patřičný konektor, připojíš na snímač na chladiči toť vše ;-)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Felinkar
Příspěvky: 55
Registrován: úte 07. bře 2017 15:50:57
Bydliště: Vážany
Kontaktovat uživatele:

Re: Znovuzapojení čidla ventilátoru

Příspěvek od Felinkar »

Zdar jak mám připojit vodiče na termospínač chladiče?
Červená doleva, žlutá doprava nebo naopak?
Nebo je to jedno?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Znovuzapojení čidla ventilátoru

Příspěvek od ferdamravenec »

Je to jedno.
Odpovědět