voda v interiéru

vybavení a úpravy interiéru atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Atnarfus »

Lištu jsem bez problému ze čtyřech příchytek vycvaknul, umyl to pod ní a byla tam na konci malá prasklinka ve tmelu.
http://imgupload.cz/muj.php?obrazek=zPodqWb1Dm.jpg

Zamáznul jsem to tmelem a uvidíme co to bude dělat. Moc tomu ale nedávám. Ne že by tahle prasklina nebyla jako dělaná pro vzlínání vody, ale že by to procucalo tolik.
Vojtus

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Vojtus »

Atnarfus píše:Sotva začalo pršet, tak už mám zase mokro v autě.
Nateklo do pravé kapsy v kufru. Oškubal jsem plasty v kufru a hledal kudy se to tam dostává. Je to fakt úlet, teče tam posledním sloupkem karoserie.viz. foto
http://imgupload.cz/muj.php?obrazek=sJcTAowu2P.jpg
Teče tam docela dost. Koukal jsem tam zevnitř zrcátkem a sem tam prostě vyrazí čůrek. Teče to fakt spolehlivě vnitřkem toho sloupku. Tomu že nateklo na pravé straně nahrává to, že auto stojí mírně do kopečka a nakloněné na pravou stranu. Voda ze střechy tak teče doprava a podle prolisu střechy dozadu a tam podle těsnění kufru dolu.

Sundal jsem zadní úchyt hagusu a tam neteče. Sundal jsem i těsnění kufru, jesli to mezi ním a karoserií neprovzlínává a teče tam furt.


Tak todle jsem resil taky..akorat ze v levy kapse v kufru spolehlive po desti 3cm vody...a v podlazce kufru taky...nezbylo nez se zavrit dovnitr a pritelkyne hadici prolyvala dokad sme neodhalili curek vevnitr...hura slava..ale ouha..kudy tak sakra tece zvenku?!po dalsim "delsim"patrani jsem nasel asi 2mm skulinku nad brzdovym svetlem jak jsou slicovany plechy..vypadalo to jako previs neceho.."zalakovany z vyroby"..ale pod tim se skryvala mala dirka dovnitr a spolehlive tamtudy nateklo pri desti..jak rikas..pod vikem kufru podel tesneni to tece ze strechy...a primo pres tu dirku...zalyl jsem to cirym dvouslozkovym epoxidem (tekuty kov) a od ty doby KLID.. :twisted:
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání, ale tohle je fakt perlička

Příspěvek od Atnarfus »

Jak ta naše auta stárnou, tak se zatékáním bude asi čím dál větší zábava.
Já jsem teď ještě zaznamenal navlhnutí pěny pod palubkou na pravé straně. Tak jsem uříznul kus zvukové izolace vedle baterky (bylo to nachlastané vodou), vyčistil jsem tam plech a taky tam byla prasklinka v tmelu. Celé jsem to tam zalil rezistinem, tak uvidíme.

Asi budu muset konečně postavit přístřešek. Bude to lepší než pořád řešit kudy tam teče.
smazany clen - FK

zatejkání, ale hodně moc ..?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ahoj,

ohledne zatejkani dveřma předníma sem čet hodně, hlavně ohledně igelitu pod tapecem, ale v druhym tematku se nekdo zminil o zatejkani gumou kolem dveři, jak poznám čim to tedy je.. celkem sem se včera večer zděsil cca 2cm vody u spolujezdce na zemi... mokro jde směrem od dveří .. tedy teče tudy.. musí tapec dolu pro kontrolu toho igelitu, nebo nějak jinak poznám čim to je... případně někdo psal o provrtání nebo necim podobnym gumy smerem dolu aby to teklo ven a ne do auta, ale ohledne vysledku jsou tu jen matné zmínky, prosím o nějaký konkrétnější info.. jestli dělat nějakej odtok.. kudy..? zda zatejka jen tim igelitem , nebo jinudy.. (kudy..?) u řidiče sucho, spolujezdec louže, celkem pravidelně

p.s. všecky aktualni tematka na zatejkani sem prostudoval a rád bych v tom měl jasno..

dík
a1ex - FK

Re: zatejkání, ale hodně moc ..?

Příspěvek od a1ex - FK »

no me tece teda zase do pojistkovky, zrejme pres predni okno a molitan to natahne a pak to tam kape. musim to tam co nejdriv omrknout, nez se stane nejakej pruser. se vzdycky zdesim, kdyz po desti otevru pojistky a mam tam kaluz vody :D
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: zatejkání, ale hodně moc ..?

Příspěvek od emilio52 »

aaischa : jestli opravdu jde mokro od dveří tak tapec musí jít dolů a tu folii pořádně přilepit kolem dokola .
Jedině si sednout do auta a někdo ať z venčí hadicí kropí auto a sledovat kde to sákne .Vydělat koberce aby na to bylo lepši vidět .

a1ex: asi jedině přetěsnit přední okno ,novou gumou a pořádně zkontrolovat ,očistit a natřít rám pod gumou.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
smazany clen - FK

Re: zatejkání, ale hodně moc ..?

Příspěvek od smazany clen - FK »

oký dám se do toho, celkem fakt inteligence provedení mi neni jasná... i do o deset let starší 205ky peugeota neteklo a to gumy kolem dveri netesnily vůbec, proste to vyteklo dole dveřma ven a klídek..
Naposledy upravil(a) emilio52 dne pát 31. říj 2008 9:46:16, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: zatejkání, ale hodně moc ..?

Příspěvek od emilio52 »

Třeba už někdo měl sundanej tapec a ten igelit tam odfláknul a proto tam teče . Koukni kde to je všude napatlaný lepidlem a podle toho to nalep .Kolem dokola a kolem kliček a šroubů.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
smazany clen - FK

Re: zatejkání, ale hodně moc ..?

Příspěvek od smazany clen - FK »

až to bude tak písnu, jak to dopadlo, poslední dobou pršelo skoro každej den, tak celkem síla.. o výkendu by na to mělo bejt dost času..
Naposledy upravil(a) emilio52 dne pát 31. říj 2008 9:54:08, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
Uživatelský avatar
Krtek1
Příspěvky: 85
Registrován: pát 09. črc 2004 12:38:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zatejkání, ale hodně moc ..?

Příspěvek od Krtek1 »

aaischa: tak tenhle problém jsem řešil taky... slyšel jsem i názor, že voda stejká po těsnění shora... no, každopádně jsem kvůli tomu nechal nejprve přetěsnit přední okno (původní myšlenka), pak všechny dveře, protože tam teklo všude a nakonec jsem stejně udělal v místech, kde se držela na těsnění voda díru a voda vytejká ven. Jeden poznatek: když jsem se kouknul pod koberečky, z filcu na podlaze jsem vyždímal tak 1 cm vody.. takže vyhodit, vysušit, podlahu odrezit a nastříkat...
"Nemusíte to pochopit. Stačí to přijmout."
"Lepší bejt druhej, než mrtvej."
"Cover the face,fuck the base."
"Když to krvácí,můžem to zabít."
"Když tančíš s ďáblem,ďábel se nikdy nezmění.Ďábel změní tebe."
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: zatejkání, ale hodně moc ..?

Příspěvek od RAIMMI »

mě se stalo že mi zátíkalo jen když stálo trochu ze šikma, zatékolo jak končí guma u zrcátka, od tud to kapalo na magnet repráku a z repráku do auta a na podlahu...
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: zatejkání, ale hodně moc ..?

Příspěvek od emilio52 »

Jo cesta vody je nevyzpytatelná. amen :lol: a někdy mrcha teče i tam kde by se to nečekalo a blbě se to hledá.
Zatím ,musím zaklepat do mého auti neteče . :)
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: zatejkání, ale hodně moc ..?

Příspěvek od Atnarfus »

Na podlahu to klidně proteče i když teče předním oknem. Sáhni pod palubku, jestli to tam není nacucané. Musíš na víc míst, ono se to nenacucá komplet. Prostě to osahej z jedné strany na druhou.
Dveřma tam klasicky teče díky blbě přilepenému igelitu. Stačí dole sebemenší odlepený kousek a pří troše smůly máš v autě rybník.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: zatejkání, ale hodně moc ..?

Příspěvek od mikka »

Nebo jako u mně - blbě nasazený konektor repráku propíchl folii
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: zatejkání, ale hodně moc ..?

Příspěvek od xmorfeuz »

Já tu folii nemám na žádných dveřích a neteče mi tam...asi zázrak :roll:
smazany clen - FK

Re: zatejkání, ale hodně moc ..?

Příspěvek od smazany clen - FK »

o vykendu budu zalejvat dneska koukam pod kobercem ridice taky mokro ale ne kaluz jako u spolujezdce des bes
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: zatejkání, ale hodně moc ..?

Příspěvek od Atnarfus »

xmorfeuz píše:Já tu folii nemám na žádných dveřích a neteče mi tam...asi zázrak :roll:


Ono je lepší, když tam neni, než když tam je, ale je blbě přilepená. Idální stav ale je, mít jí tam a mít jí dokonale přilepenou.

Když tam je a dole je i malá dirka, tak se po té folii sbírá voda a dole to teče do auta.
x_tomi - FK

Re: Neustálé zatékání.

Příspěvek od x_tomi - FK »

Tak dnes rano jsem se taky dočkal toho překvápka, že po nočním vytrvalém dešti mám na podlaze u řidiče aquacentrum. Dle vaších zkušeností jdu omrknout to čelní sklo a kdyžtak dám taky vyměnit gumu. Auto mám půl roku takže to je pořád nějaká drobnost, kterou předchozí majitel zanedbal. Časem napíšu výsledek. ;)
Návštěvník

Zatéká u spolujezdce

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj, dnes jsem s hrůzou zjistil, že nám teče do felicie. Nejhorší je, že je nacucán ten molitan co je pod palubovkou na straně u spolujezdce a odtud pak teče voda do pojistkovky, takže to budu muset urychleně vyřešit. Ještě jsem neměl čas to pořádně prohlédnout. Prosím, pokud máte někdo myšlenku, kde by mohl být problém, případně máte s tímto zkušenosti, dejte vědět. Předem díky.
Uživatelský avatar
Suchy
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 22. úno 2007 14:47:45
Bydliště: Zmena:Havirov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatéká u spolujezdce

Příspěvek od Suchy »

smazany clen - FK

Re: Zatéká u spolujezdce

Příspěvek od smazany clen - FK »

Vítej do klubu ;) Mám to samé, problem je v tom že oknem to v několika případech není, mě to tam zateče někde ve spoji z motorového prostoru a proto teď o vánocích poletí komplet palubka ven, zateče tam jen když mrholí a ještě když auto stojí nepatrně čumákem nahoru nebo tak na šikmo že pravá strana je vejš než levá, za jízdy tam nikdy nekápne ani kapka a když auto stojí na rovině nebo čumákem z kopce tak taky nic. podle mě prostě počase se nadzvedne plastizol na spojích podběhů a stěny mezi posádkou a motorem. Vetšinou to je příznakem toho že auto bylo bourané.
Návštěvník

Re: Zatéká u spolujezdce

Příspěvek od Návštěvník »

Díky. Auto bourané bylo. Do včerejška sem nic takového nepozoroval, a to pár velkých dešťů přežilo. Je pravda, že teď stálo pár dní čelem z kopce, tak uvidím, když bude stát na rovině, jestli to nebude ok. A když nic, bude se holt muset přetěsnit okno.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatéká u spolujezdce

Příspěvek od Atnarfus »

Taky mi tam trochu na Feldě co stojí venku vlhlo. Stojí čumákem do kopce a nakloněná na pravou stranu. Vedle baterky to bylo trvale mokré. Uříznul jsem kus té tlumící hmoty vedle baterky, plech pod tím jsem umyl, ale prasklinu jsem neviděl. Při dešti tam ale běžně stála loužička vody. Když bylo sucho jsem tam nalil rezistin. Udělal stejnou louži jako ta voda předtím a zaschnul.
Zárověň jsem bitumenovým tmelem objel sklo kolem dokola. Hlavně i spodní hranu.

Od té doby zatékání nepozoruju.
roman999

voda v interiéru

Příspěvek od roman999 »

Chcem sa opítať mám felíciu kombi aj pick up a izolácia pod prístrojovkou v obidvoch autách je nasiaknutá vodou , máte s týmto problémom nejaké skúsenosti .
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v imteriéri

Příspěvek od Tweety »

Většinou bývá špatné těsnění kolem předního okna.
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v imteriéri

Příspěvek od 00Inferno00 »

Jj, bude to tesnenim kolem celniho skla
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...
VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v imteriéri

Příspěvek od Tweety »

No jo čelní sklo je ten správný výraz. Mně to nějak nechtělo projít do prstů, přední okno je trochu zavádějící.
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v imteriéri

Příspěvek od Atnarfus »

Jo, většinou to teče kolem předního skla.
Jestli to chceš udělat pečlivě, tak okno vyndej, ošetři rezatou hranu plechu, kup novou gumu a okno nasaď. I tak ale nebude od věci to pak zatmelit.
Jestli chceš jenom zjistit jestli tam teče opravdu kolem předního skla, tak kup bitumenový tmel (nevadí mu vlhký podklad), sundej stěrače a ten černý plast pod nima. Pak to kolem dokola olep páskou, aby jsi tmelem nezapatlal karoserii a pod gumu naper tmelu co se tam vejde.
Mě to snad definitivně pomohlo. Když auto stálo do kopce na dešti, tak jsem měl až mokro u řidiče na zemi. Zatmelil jsem to pod gumou na stanách a nahoře a ono tam teklo pořád. Až když jsem to zatmelil i dole, tak to přestalo.

Zatékání, to je u Felicie snad vlastnost, to už se nedá ani považovat za závadu.
Dave.m - FK

Re: voda v imteriéri

Příspěvek od Dave.m - FK »

Mě teče někde mezi plechy v kufru za baterkou, je tam dvojite čelo, nebo co a tama mi to nateče a kolem průchodem za palubkou a dírkama dovnitř..je to hnus:( :(
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v imteriéri

Příspěvek od Atnarfus »

Vedle baterky jsem to preventivně zalil rezistinem. Když bylo sucho, tak jsem auto postavil mírně proti kopci a nalil tam rezistin. Ta louže tam zatuhla a už žádné zatékání nehrozí.
roberto111

Re: Utesnenie zadého skla

Příspěvek od roberto111 »

Mne zatekalo do kufra medzi tesnenim 5.dverí a karosériou. Rozhodol som sa pre bitumenový tmel, ktorý som natlačil pod tesnenie zadného okna. Pre istotu som ešte utesnil aj skrutky co drzia ten maly spojler na dverach. Praca tak na hodinku a odvtedy ani kvapka v kufri.
smazany clen - FK

Mokrej koberec pod řidičem

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdar Feldaci,
stalo se vam ze ste meli mokry koberec a uplne nasakly filc vodou na miste ridice. chtel sem se zeptat jestli je to tim ze tam tece spodem nekudy a nebo jestli je to od bot kdyz je mam od snehu nebo deste. a rohozky mam. dik za odpoved
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokrej koberec pod řidičem

Příspěvek od emilio52 »

Tak to budeš muset asi vysledovat sám .Vysušit a pak po dešti kontrolovat jestli se vlhko znovu objeví.
A taky se může stát že tam teče předním oknem nebo bočním kolem skla a pod tapecírunkem na podlahu .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokrej koberec pod řidičem

Příspěvek od Atnarfus »

Teče tam předním oknem, nebo dveřma. Obojí je klasika.

Přední okno se dá vyřešit zatmelením, nebo raději vyndáním skla, opravou hrany, montáží skla do nové gumy a poté zatmelení.
Jestli tam teče dveřma, tak máš asi odlepený, nebo roztržený igelit pod tapecem. Stačí malé narušení igelitu a teče tam. Musí být přilepený opravdu dokonale. Když tam teče dveřma, tak je po dešti voda na těsnění dole na prahu. Otevřeš dveře a dole na gumě stojí voda.
Uživatelský avatar
monccou
Příspěvky: 575
Registrován: pon 02. dub 2007 14:28:59
Bydliště: Praha 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokrej koberec pod řidičem

Příspěvek od monccou »

No jednou se mi to stalo...vypil jsem moc cocacoly a už to bylo :lol: dělam si srandu.

Je možný že ti tam teče, ale nebude ti tam téc spodkem. To by si tam musel mít vyžranou díru. Poměrně často zatejká pod gumou čelního skla. Většinou stačí injekční stříkačka s roztokem rezistinu a konkoru a jemně obstříknout pod gumou, ale v žádnym případě nebodat do gumy! ;)
Evoluce včely http://www.feliciaklub.cz/forum_new/viewtopic.php?f=16&t=26
Obrázek

...cíl cesty je rázem nepodstatný, vzdálenost vedlejší a každý další kilometr se stává drogou... to je BMW!
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokrej koberec pod řidičem

Příspěvek od Atnarfus »

Ještě dodám. Jestli tam teče předním oknem, tak bude odhlučňovací hmota za palubkou nacucaná vodou. Sáhni pod palubku, většinou to jde rovnou žďímat.
smazany clen - FK

Re: Mokrej koberec pod řidičem

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jasny tak diky moc za rady kouknu se nato a dvamvam vedet
Uživatelský avatar
MartinB
Příspěvky: 661
Registrován: pon 15. zář 2008 17:31:55
Bydliště: Opava/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokrej koberec pod řidičem

Příspěvek od MartinB »

Atnarfus píše:Ještě dodám. Jestli tam teče předním oknem, tak bude odhlučňovací hmota za palubkou nacucaná vodou. Sáhni pod palubku, většinou to jde rovnou žďímat.


Musím souhlasit s Atnarfusem. Hodně často to je tou odhlučňovací hmotou...
MartinB ;-) a jeho Felí 50 kiloWattová kráska v kombajnu
Můžeš se mrknout ;-)
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... 16&t=15025
Habin - FK

Re: Mokrej koberec pod řidičem

Příspěvek od Habin - FK »

Taky to tipuju na cestu vody sklo > pěna pod palubkou > koberec.
Ale teď v zimě, jestli nemáš gumový koberce, tak to třeba bude fakt jenom z bot. Já pod sebou na gumovym koberci mám dycky přehradu, i když si boty pořádně oklepu.
smazany clen - FK

Re: Mokrej koberec pod řidičem

Příspěvek od smazany clen - FK »

tak jo tak jste mely nejspis pravdu ze je to tim prednim sklem mam tam prasklou gumu doufaM ZE SE TU ZOBRAZEJ TY FODKY CO SEM SEM DAL jo a kdyz sahnou pod palubovku u ridice tak je to tam mokry normalne zevnitr ten podbech je mokrej a ta protihokova hmota a je to i na druhy strane tam je ten podbech take mokrej ale praskla guma tam neni tak nevim
DSC01620.JPG
DSC01621.JPG
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokrej koberec pod řidičem

Příspěvek od Atnarfus »

Tak až bude teplo, tak okno ven. Očistit a natřít plech. Zasklít novou gumou a zatmelit.

Okno vyndáš snadno. Sundáš stěrače a ten černý plast pod nima. Pak napříč nařízneš gumu a strhneš její vnější část. Sklo už pak snadno vyndáš a z karoserie sundáš zbytek gumy.
Určitě ho nezkoušej vyšlapávat, nebo jiné podobné šílenosti. Akorát ti prdne sklo.
smazany clen - FK

Re: Mokrej koberec pod řidičem

Příspěvek od smazany clen - FK »

dobre dobre tak dik moc tet sem cetl taky na foru dlanky komu uz teklo do aut koukal jsem ze ty stim mas taky uz skusenosti a hodne lidi okolo tet se dou kouknou na net kolik stoji ta gumu a jeste kolik dtoji nove skolo mam ho trosku praskle asi od kaminku tak bych ho hnet taky vymemin a jest ejednou dik za rady
smazany clen - FK

Re: Mokrej koberec pod řidičem

Příspěvek od smazany clen - FK »

jo a jeste mam otazku jakej je nejlepsi tmel na to zatmeleni toho odna dik
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokrej koberec pod řidičem

Příspěvek od Atnarfus »

Jsou speciální mastné tmely pro tenhle účel. Nevím jestli je to volně v prodeji.
Já používám bitumenový tmel. Je to černý stavební tmel. Nevadí mu, když je podklad vlhký. Mám tím zatmelená tři auta a drží to.
smazany clen - FK

Re: Mokrej koberec pod řidičem

Příspěvek od smazany clen - FK »

dobre skusim neco sehnat vymenim to a apk dam vedet jak to svechno dopadlo
Centauria - FK

Re: Mokrej koberec pod řidičem

Příspěvek od Centauria - FK »

Vodou nacucanej filc u pojistek HELP! :-)
od Centauria v Ned 01. Bře 2009 18:10

Zdravím chlapi:)

Po asi týdenní pauze mám další problém. Při standardní kontrole "po zimě" jsem zjistil, že ta pěnová vystýlka, která je pod celou palubovkou (nejlépe jde nahmatat u pojistek) je nacucaná vodou. Takže po celé délce palubovky, stačí přitlačit a teče z toho voda. Taky jsem zjistil, že přesně takhle mokrý to je i přímo kolem baterie jak je tam ten černej tlumící materiál.

Nemáte s tímhle problémem někdo zkušenosti?

Vím, že často to hnije kolem skla a tím to potom teče do auta, ale protože je to úplně mokré i v motorové části u baterie tak se mi to nezdá, že by to byl i tento případ

Dík všem za rady

Cent
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokrej koberec pod řidičem

Příspěvek od Atnarfus »

V motorovém prostoru je to mokré normálně. Za jízdy tam voda lítá všema škvírama a teče tam krutě i když stojíš. Na stojícím autě tam steče většina vody z čelního skla. Schválně někdy za deště pozoruj, kudy tečou potůčky. Ze skla to teče dolu za černý plast. Pod plastem je plechové koryto, ze kterého to vytéká na jedné, nebo druhé straně rovnou pod kapotou.

Jestli máš nacucaný molitan pod palubkou, na devadesát devět procent je to problém zasklení předního skla. Kup tubu bitumenového tmelu a kolem dokola to naper pod gumu (musíš i dole) a uvidíš, už nebude ani kapka.
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Mokrej koberec pod řidičem

Příspěvek od Alf »

A hlavně v rozích, tam bývá díra na malíček.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne pát 05. čer 2009 9:25:56, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
DanoSK - FK

Re: Mokrej koberec pod řidičem

Příspěvek od DanoSK - FK »

tak a hlasim sa do klubu mokrych kobercov... Uz som tu raz cital, ze do Felicii zvykne zatekat a dnes rano som bol prekvapeny, ked som nastupil do auta a prvykrat som zazil, ze pod nohami bolo "jazero"...
Klasicke prejavy - nasiaknuta protihlukova hmota pod palubovkou...
Chcem sa opytat. Nemam poskodene tesnenie na prednom skle. Je pekne rovnomerne. Staci to niecim zatmelit (konkretne aky tmel pouzivate?) bez toho, aby som daval dole sklo, alebo musim davat sklo dole? Necitim sa na zlozenie skla "sam-doma"...
Pripadne, kolko moze stat taka oprava v servise?
Dakujem!
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Mokrej koberec pod řidičem

Příspěvek od Alf »

Sklo se vyndávat nemusí.Práce tak maximálně na hodinku...
Stačí nadzvadnout tesnění a natlačit tam tmel, kolem dodola a rohy i spodek.
Potom už máš v autě naprosto sucho..
Já jsem zkoušel bílý karosářský tmel a nechtěl pod tím těšněním zaschnout ( bez vzduchu ).potom jsem zkoušel transparentní silikon a ten zase dokonale nedržel ( i přes odmaštění ) Tak jsem potom použil černý lepící tmel.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Odpovědět