Stránka 1 z 1

Odvzdušnění termostatu ?

Napsal: pon 21. lis 2011 9:43:29
od karelII - FK
Ahoj přátelé, právě (před třemi dny) jsem vyčistil a novou směsí napustil chladící soustavu. Přestože 1,3 Mpi je z r.1997, je v jinak v dobré kondici (120 t. km),před výměnou normálně fungoval teploměr, dnes se ani nehne z opěrného kolíčku (je to 65, 70 st.C ?). Nikde jsem ale nic neodvzdušňoval, do okruhu se vešlo cca 5,8 l směsi.
Taky jsem si jist :shock: že jsem neodpojil ani neutrhnul kablík od teplotního čidla. Před výměnou jsem autem moc nejezdil, ale myslím :shock: že topí stejně, jen ten teploměrer je furt na nule (nula až 60-65-70 stupňů). Vzduch po nějaké době fouká teplý, nedokážu posoudit jestli míň teplý než před výměnou.
Nevím, jestli jsem výměnou kapaliny a OPOMENUTÍM NĚČEHO způsobil, že termostat je stále otevřený. V auto-škole mě v r. 1972 učili, že nefunkcí termostatu ničím motor.
Protože LAICKY všechno funguje snad-normálně, rád bych případnou opravu nefunkce teploměru nechal až na jaro, nemám kde opravit v zimě.
Felda je jen záložní auto, do jara moc nenajede, s mrazuvzdorností jsem si jistý, systém je čistý, čerpadlo funguje dobře.
PROSÍM - je možné multimetrem změřit nějaké napětí na tepl.čidle ? nebo vnitřní odpor ? a na studeném - nebo horkém motoru ?
Děkuju - mějte se všichni hezky.

Re: Odvzdušnění termostatu ?

Napsal: pon 21. lis 2011 10:06:17
od jezek
Pokud je ručička opřená o spodní doraz je to 50°C, pokud se zvedne alespoň trochu ale nedoleze na střední čárku (vodorovná) tak je něco špatně.
Termostat mohl umřít klidně, záleží zda nový byl origo nebo druhovýroba a ani u origo neni 100% funkčnost zaručena (vlastní zkušenost). Po nalití chladicí kapaliny jsi měl odvzdušnit soustavu - vytahne se čidlo na termostatu a "pumpuje" se hadicí dokud není v díře voda (případně se doleje), vrátí se čidlo a znovu se pořádně "zapumpuje"
Pokud máš diagnostiku zkontroluj kolik opravdu motor má, vyloučíš problém s budíkem.

P.S stačí otazník jeden ;)

Re: Odvzdušnění termostatu ?

Napsal: pon 21. lis 2011 11:00:16
od emilio52
O odvzdušnění se dočteš na konci druhé stránky ale pročti si to celý ! :hledej:
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... D&start=50