Lakování karoserie a dílů

karoserie, narazniky, skla atd.
Odpovědět
smazany clen - FK

Re: Jak na lak??

Příspěvek od smazany clen - FK »

dobre dik
smazany clen - FK

Dnes jsem dělal trochu generálku na autě vzhledem k tomu že je jaro a kvetou nejen kvítka, ale i auta a mám nějaký dotaz ohledně následující povrchové úpravy. Nevím čím to natřít, aby se co nejlépe zabránilo korozi. Vše jsem vybrousil jak normální bruskou, tak potom malou přímou bruskou dodělal všechny detaily, očistil, natřel odrezovačem. Tím jsem zatím skončil. Samozřejmě nejsem naivní a je jasné že i když tam okem vidět rez není, je jí tam stále spousta. A právě proto řeším čím to teď upravit dále před vlastní barvou a lakem.

Jednou z variant by byla pouhá antikorozní základovka, přebrousit, plnič, přebrousit... nebo použít něco co je speciálně na rezavé podklady jako třeba alkyton nebo něco podobného. Co by jste doporučili? Do povrchových úprav dělám už dost dlouho včetně občasného stříkání nějakých věcí na autech sobě i známým, a už mám nastříkáno asi opravdu dost, ale nějak nejsem zvyklej dělat na rezavých částech ale spíše na nových. Takže s tímhle si nejsem zrovna moc jistej, jelikož samotná základovka většinou nic nevydrží a prorzí během chvilky.
vanplus - FK

Příspěvek od vanplus - FK »

Zbysek píše:Dnes jsem dělal trochu generálku na autě vzhledem k tomu že je jaro a kvetou nejen kvítka, ale i auta a mám nějaký dotaz ohledně následující povrchové úpravy. Nevím čím to natřít, aby se co nejlépe zabránilo korozi. Vše jsem vybrousil jak normální bruskou, tak potom malou přímou bruskou dodělal všechny detaily, očistil, natřel odrezovačem. Tím jsem zatím skončil. Samozřejmě nejsem naivní a je jasné že i když tam okem vidět rez není, je jí tam stále spousta. A právě proto řeším čím to teď upravit dále před vlastní barvou a lakem.

Jednou z variant by byla pouhá antikorozní základovka, přebrousit, plnič, přebrousit... nebo použít něco co je speciálně na rezavé podklady jako třeba alkyton nebo něco podobného. Co by jste doporučili? Do povrchových úprav dělám už dost dlouho včetně občasného stříkání nějakých věcí na autech sobě i známým, a už mám nastříkáno asi opravdu dost, ale nějak nejsem zvyklej dělat na rezavých částech ale spíše na nových. Takže s tímhle si nejsem zrovna moc jistej, jelikož samotná základovka většinou nic nevydrží a prorzí během chvilky.

no tak já sem ted řešil samej problém a v lakovně mi řekli že se toho nedá zbavit že prej musim všechno koupit nový anebo když je to možný vyvařit...no ale když si vzpomínám tak kdysi dávno sme na kámošovim rapidovi použili hamerite a 100% spokojenost....ale nevim jak místa kde se nedá dostat z druhý strany...
smazany clen - FK

No s hamerritem a alkytonem (dvě nejlepší antikorozní barvy, které opravdu stojí za to, přičemž alkyton je lepší) jsou problémy díky jejich složením. Nejde na ně už pak použít jiné barvy, protože se rozpustí. Takže jelikož potřebuji pak nastříkat auto zpět do metalízy, tak tohle nešlo. Nakonec jsem tedy sáhnul po ověřených řeckých základkách od BODY, které jsou dost poctivé, na to přijde plnič atd. Dnes jsem to tedy vyřezal, vyvařil, obrousil další potřebná místa a teď tam schne první vrstva základky. Takže v následujích dnech si budu zase hrát s tmelem (tedy dělám s ním pořád na počítačích, tak tentokrát přijde zase jednou na řadu i auto) a snad na to bude čas, abych nejezdil s flekatým autem a brzo to zase stihnul nastříkat.
Eddie - FK

Lak a farba

Příspěvek od Eddie - FK »

Mam jeden dotaz, idem si striekat nejake veci do farby karoserie. Do obchodu si idem dat namiesat farbu. Co vsetko potrebujem aby mi ju namiesali. Bude stacit toto cislo 4625, J4J4 Modrá námořní alebo este nieco?
103457
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak a farba

Příspěvek od 103457 »

Vem s sebou víčko od nádrže.
Eddie - FK

A krytka pod svetlo z novej tvare moze byt? Aj ked je to plast? Alebo je najlepsie doniest kovu cast?
103457
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 103457 »

Nebo tak, tu krytku, je lepší pro přesnej odstín donést s sebou kousek auta. :)
Eddie - FK

Ok, diky moc
P.S. A som zase o nieco mudrejsi :lol:
Naposledy upravil(a) emilio52 dne čtv 27. srp 2009 20:05:42, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Vlada320
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlada320 »

jee koukám že máš stejnej odstín modrý jako já a též teď řeším kde koupím tu barvu.ale já už jsem našel.u nás na radlický prodávaj od motipu normálně origo barvy na škodovky ve sprejích a i ten samej odstín ;)
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
smazany clen - FK

Každý originální odsttín škoda jde koupit od motipu ve sprejích podle vzrokovníku ( http://www.motipdupli.cz/Article.asp?nD ... nguageID=1 ) , akorát to samozřejmě maličko nesedí vzhledem ke stáří laku a jeho vyblednutí, ale s tím se musí počítat.
Vlada320
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlada320 »

jj to je mi jasný ale to zase nějak extra neřeším.není to bmw ani porsche no :) hlavně že je to aspoň podobný a nerezne to :D
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Eddie - FK

Ja viem ze sa predava presne ta ista farba vo sprejoch. Ja som si tym sprejom striekal mracitka, "vid. foto v profilu uzivatele". Ale teraz idem davat spatne zrkadla do farby karoserie a tie sprejom nechcem striekat.
smazany clen - FK

bohužel jsem tam nenašel kód mojí barvy...v TP je "červená-základní" a nevím co z toho by to mohlo být
Eddie - FK

mr.Freak píše:bohužel jsem tam nenašel kód mojí barvy...v TP je "červená-základní" a nevím co z toho by to mohlo být

Pozeral si sa len v technicaku aj malom a velkom? No ked otvoris zadny kufor, tak niekde pod tym kobercom, v priestore rezervy je taky strieborny stitok a tam by to malo byt. Ale skor si myslim ze budes mat asi tuto 8180, H9H9 Červená Rallye,Rally red.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

na listecku sem nasel kod laku: "G04 H01 H10"
Naposledy upravil(a) emilio52 dne čtv 27. srp 2009 20:06:32, celkem upraveno 1 x.
smazany clen - FK

to není kód laku ale kódy výbavy auta. Kód laku je čtyřmístný.
Zdenda19895
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenda19895 »

Zbysek píše:Každý originální odsttín škoda jde koupit od motipu ve sprejích podle vzrokovníku , akorát to samozřejmě maličko nesedí vzhledem ke stáří laku a jeho vyblednutí, ale s tím se musí počítat.
Já jsem si nechal u nás v prodejně Barvy - laky nechal namíchat barvu. Měli na to v počítači program kam zadali rok výroby auta a namíchali to úplně přesně i s tím vyblednutím. :D Mimochodem, některá barva vybledne, některá ztmavne. :)
Eddie - FK

na listecku sem nasel kod laku: "G04 H01 H10"

Ked teda nevies to cislo farby, tak si zober kusok auta ako povedal 103457. Chod do predajne kde miesaju farby. Tam si od teba vypyta cislo, no ale ty ho nevies. Staci ked povies ze je to origo farba na skodovku. Oni maju na predajni vzorky farieb od skodovky. Takze ti daju tie vzorky a mozes porovnavat, ktora ti bude sediet. Na kazdej vzorke je aj cislo takze si ho potom zapis, ked ho nevies najst.
Návštěvník

jo díky za rady, skočím si jí nechat namíchat...myslím, že to bude opravdu ta rallye červená...jen fakt nemůžu nikde najít ten štítek v kufru...je až dole pod rezervou? mám tam jen nalepenej papír s údajema ale kovovej mám jen v motoru a tam barvu nenajdu :D
mikka

Příspěvek od mikka »

Ten štítek je papírový a je nalepený vlevo vedle lavóru pro rezervu. Je tam identifikační číslo vozu, typ, výkon motoru, kód motoru a převodovky , číslo laku a kód mimořádné výbavy. Ten samý štítek je ještě nalepený v servisní knížce.
vanplus - FK

Příspěvek od vanplus - FK »

Zbysek píše:No s hamerritem a alkytonem (dvě nejlepší antikorozní barvy, které opravdu stojí za to, přičemž alkyton je lepší) jsou problémy díky jejich složením. Nejde na ně už pak použít jiné barvy, protože se rozpustí. Takže jelikož potřebuji pak nastříkat auto zpět do metalízy, tak tohle nešlo. Nakonec jsem tedy sáhnul po ověřených řeckých základkách od BODY, které jsou dost poctivé, na to přijde plnič atd. Dnes jsem to tedy vyřezal, vyvařil, obrousil další potřebná místa a teď tam schne první vrstva základky. Takže v následujích dnech si budu zase hrát s tmelem (tedy dělám s ním pořád na počítačích, tak tentokrát přijde zase jednou na řadu i auto) a snad na to bude čas, abych nejezdil s flekatým autem a brzo to zase stihnul nastříkat.

no minulej týden sem přijej z lakovny a všechny rizikový místa sem měl ošetřený hamerite a žadnej problem....zatim...
Návštěvník

měli ste pravdu byla to rallye cervena H9H9, chtěl bych se jeste zeptat...chtěl bych s tím nastříkat kousky lemů blatniků, který jsou vyvařený a přetřeny šedivou barvou...mohli byste mi porad jak je mám stříknout? stačí něčím odmastit, oblepit kolem páskou a stříknout nebo je potřeba ještě něco predtim? kolik vrstev mám udělat? kolik tak ml je potřeba na ty lemy? stačí 200?
smazany clen - FK

Naposledy upravil(a) emilio52 dne čtv 27. srp 2009 20:07:25, celkem upraveno 1 x.
DeeKey - FK

Nová barva na Feldu...

Příspěvek od DeeKey - FK »

Zdravím chlapi, mám takový problém. Dostal jsem od dědy kratkou feldu r. v. 2000 a problém je v tom že je v opravdu děsivé barvě. V papírech je sice psáno, že je to základní červená ale je to ta hnusně malinová až bych řekl že růžová :( rád bych jinou barvu a chci se zeptat jestli je nekdo z Vas neni tak sikovny ze by mi to dokazal prestrikat a za kolik, nebo jestli vite o nekom kdo by mi to moh udelat a za kolik a taky bych chtel vedet jake je s tim spojene papirovani v technicaku atd. Díky za pomoc... :) Jo jinak jsem z Karviné tak pokud by bylo možno nerad bych kvuli tomu jezdil 500km daleko :lol:
smazany clen - FK

Re: Nová barva na Feldu...

Máš v techničáku uvedené konkrétní číslo barvy. Podle mně by se dal namíchat odstín který by se ti líbil a ještě by se vešel do specifikace v techničáku.
Na STK číslo barvy neměří. Ani netušíš kolik má základní červená odstínů :lol:
Jinak mám dojem, že kompletní přelakování vozu stojí u nejlevnějšího lakýrníka kolem 25 tisíc kč.
Jyrgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jyrgen »

přepsání ve velkém techničáku je jen otázka zajití na magistrát a vyplnění papíru "změna údajů v TP" ;)
Ale těch 25 odpovídá no, možná i víc, pokud to má být se vším všudy... a když už komplet přelakovat, tak i s nějakou klempýřinou, vystříkáním dutin ať to za 2 roky nezačne hnít na klasických místech... to by byla škoda nového laku ;)
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
Atnarfus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atnarfus »

Nastříkat to tak, aby to nebylo hnusný, znamená kompletně rozebrat auto.
Jestli si to necháš přestříkat tak jak to stojí, jenom s olepením, tak to bude pěkný hnus. Pod každou gumou bude vykukovat červená a když otevřeš dveře tak samozřejmě prahy... budou červené taky.
Ivarek
Kontaktovat uživatele:

Lakování klik.

Příspěvek od Ivarek »

Vím že už tady bylo popsáno dost o lakování plastů ale mě by zajímalo jak je to s klikama.
Koupil jsem od a.Matyho kliky a chtěl bych je dát do laku (červená rallye) a rád bych nasbíral nějaké info jelikož nevím jestli je na kliky nějaký vymakanější postup co do lakování jelikož jsou namáhanější co do ochmatávání a ošahávaní...ženský mají svoje nehty taky čím dál vylepšený a dokážou s nima pěkně poškrábat (myslím tím nalakovaný díly :D :D ) tak jestli pro lakování klik existuje něco jako třeba víc vrstev barvy,nebo nějaká spešl vrchní vrstva nebo tak něco čím/nebo jestli vůbec se odlišujou od běžných plastových dílů.
Tomas6
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování klik.

Příspěvek od Tomas6 »

Já když lakoval kliky,tak nějakým sajrajtem ať na to chytne barva,pak dvě vrstvy fileru,vrstva barvy a pak 4 vrsvy laku.Mám to tak dva roky a zatím ani škrábanec.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
kejzi1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kejzi1 »

Já teda jen jednu kliku přelakovával když v ní ryla rejha,tak jsem ji jen obrousil jemným smirkem do hladka dal 2 vrstvy barvy a 3 vrstvy laku a drží to perfektně,jinak na černý kliky,určitě základ na plasty,plnič atd.atd
Ivarek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivarek »

Takže jestli rozumím dobře tak ta "zvýšená ochrana" spočívá jen ve více vrstvách konečnýho laku?Jinak je postup stejný jako u běžného lakování plastů?
A nebyl by nějaký odkaz na ten lak který dáváte nakonec?Nebo je to normální bezbarvý lak?
kejzi1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kejzi1 »

Já dával normální bezbarvý lak,ale už nevím zančku,ale Motip nepoužívám,ten už nechci
Ivarek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivarek »

Aha...takže Motip nebrat?
xmorfeuz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmorfeuz »

Motip je sračka :evil: nejlepší jsou spreje s barevným papouškem v logu, ale název nevím :lol:
kejzi1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kejzi1 »

Nene Motip má naprd trysky a hlavně tenkrát jsem měl ještě půl spreje a tlak nikde a dělá kapky,no prostě nebrat.Já se zítra mrknu co mám u našich za lak,teď fakt nevím co to je
xmorfeuz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmorfeuz »

tady je:

http://www.obleceni.net/detail/auto-spr ... na-stala-/

o té trysce vím, když docházel sprej od motipu tak prskal... tenhle ne
Tomas6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas6 »

Spreje jsou celkově na nic.Nejlepší je pistol.Já používám do pistole lak lesonal.Je docela drahý,ale je kvalitní a docela dobře se sním stříká.Oproti mobihelu je to sto a jedna.Hlavně má menší riziko že steče a rychlejc tuhne...
favo

Příspěvek od favo »

Pokud chcete aby výsledek za něco stál zapomeňte na spreje ať už jsou sebe lepší a slibují cokoliv. Pořádný a jediný postup který za něco stojí je základ na plasty který plast naleptá. To jsem ještě ve spreji neviděl. Potom základ a dál už je to klasika , barvu v odstínu co potřebujete plus plastifikátor, no a nakonec případně krycí lak plus plastifikátor. Plastifikátor je sračka co zajistí že lak po vytrvzení se chová jako plastická hmota , tedy je pružný a nepraská ani při ohybu. Samozřejmě plniče a podobný sajrajty použiji jen když chci výsledek co nejlepší , u klik je to dle mě jen vyhazování peněz. O řádném odmaštění se snad ani bavit nemusíme.
Podotýkám že nejsem lakyrník ale tento postup jsem zvolil před pěti roky na radu prodavačky v prodejně specializující se na autolaky a do dnes mi lak drží a nepraská. Obešel jsem i pár lakyrníků a zjistil jsem že v mém okolí jsou to jen podvodníci a fušeři kteří jen koukají jak okrást zákazníka a jejich postup je takový že se plast odmastí a rovnou stříkne lakem který se používá na karoserie tedy bez jakých koliv přísad. V mém tvrzení mě utvrzuje i lfakt že jsem nedávno kupoval barvu na auto mého táty a po rozhovoru s prodavačkou mi bylo řečeno že za těch x let co v této branži dělá prodala tuny barev a krycích laků ale asi jen 2 kg základové barvy a že u nich prý lakýrníci nakupují denně.
Jinak já používám laky DeBeer, nemohu je s ničím porovnat, protože jsem nikdy nic jiného nepoužil, ale já jsem spokojený.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Ivarek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivarek »

Hmmm....no kompresor s pistolí nemám a i když bych si ho koupil,což mám sice v plánu ale stejně s ním neumím stříkat.
Tak co mi radíte...nechat to někde nastříkat u někoho kdo to dělá?Anebo to prubnout těma sprejema?Nerad bych aby se mi po pár sáhnutí začala ta barva loupat.
103457
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 103457 »

Já bych to asi nechal udělat u nějakýho lakýry. Jistota je jistota, ty kliky jsou enormě namáhaný. :(
Jyrgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jyrgen »

možná by stálo za zamyšlení jestli myslíte jen černý nelakovaný kliky, který určitě potřebují obrovskou dávku brooušení a samozřejmě základ na plasty... a nebo jestli chcete lakovat kliky už nějak barevné ... u těch to bude snazší :)
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170

ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
Ivarek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivarek »

Hmmm...asi máš pravdu.

Je tu někdo šikovnej kdo by mi je za nějaký peníz byl ochotnej nastříkat?Do červený rallye (8180).
Ivarek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivarek »

Jyrgen píše:možná by stálo za zamyšlení jestli myslíte jen černý nelakovaný kliky, který určitě potřebují obrovskou dávku brooušení a samozřejmě základ na plasty... a nebo jestli chcete lakovat kliky už nějak barevné ... u těch to bude snazší :)

Jsou to klasika ty černý,obyč. :(
Jyrgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jyrgen »

no ty brďo, tak to přeju hodně zdaru aby to bylo tip top... já taky nechtěl černý kliky a ve svý barvě sem nesehnal, tak sem teď tady na FK koupil stříbrný a ty si přestříkám... na těch není tolik co brousit.

Atnarfus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atnarfus »

Taky bych začal úpravou již lakovaných. Ty jenom lehce pod vodou přebrousíš, stříkneš barvou a lakem.
Ponman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ponman »

Presne jak rikaji kluci.Bud sehnat nalakovane v tvem odstinu-blbe se shaneji,nebo jiny odstin a prelakovat,nebo lakyra.Pokud sezenes spolehliveho.Kliky opravdu dost trpi,takze lak by mel byt udelan velmi dobre.Tohle vsechno jsem take resil,ale nahodou jsem sehnal kliky v mem odstinu. ;)
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
Ivarek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivarek »

Nojono..bylo by to nejlepší,je mi to jasný.Klasickej plast bych si troufnul nastříkat jenže těch klik se bojím.Za prvý ty černý jsou hrubý a musí se hodně brousit jak psal Jyrgen a navíc je s nima ten problém že jsou namáhaný jak píšeš ty.
No zas tolik na to nepospíchám tak se zkusím někde poptat po nějakejch v barvě,když nenatrefím na mojí barvu.
Tomas6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas6 »

Vůbec z toho neměj strach.Nevím jestli je nějaký rozdíl v klikách pod lak,ale i zrcátka jsem stříkal černé a výsledek je docela dobrý.A s ničím jsem se nebrousil.Dvě vrstvy filleru to hezky skovaly.Ale je fakt že sprejem bych si nastříkal plasty tak max.do vnitřku.Ne ven.U těch klik je docela důležité dát víc vrstev laku.S plastifikátorem jak píše Favo jsem se nikdy nesetkal.Je lepší když ten lak pořádně vytvrdne.Nepoškrábe se tak lehce.Ani základ na plasty jsem nikdy nikde neviděl.Použil jsem vždycky nějaký plasticprimer tuším od Lesonalu.Prodali mi to v obchodě s autolakama.To by mělo plast naleptat a pak by to mělo nomálně držet.Tímto způsobem jsem dělal všechno co na autě plastového je.Kliky zrcátka,nárazníky a vše drží po dvou letech jak od lakýra.
Ivarek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivarek »

Takže jestli dobře chápu tak jsi to stříknul tím fillerem (to je teda plnič jestli dobře rozumím) a pak už jen barvu plus lak nakonec?
Odpovědět