www.auto-vin-decoder.com

Instalace autoalarmu

Následující návod je použitelný pro základní modelovou řadu vozidel Škoda Felicia od roku výroby 1996. Základní modelová řada není vybavena centrálním zamykáním dveří.

Napájení

Pro napájení základní jednotky je možné využít Svorky označené 30A, která se nachází v pravém horním rohu na pojistkové skříni, vedle přípojných konektorů. Vodič opatříme pojistkovým pouzdrem dle schématu zapojení. Na tento bod můžeme rovněž připojit vodič pro napájení směrových a brzdových světel, který rovněž vybavíme pojistkovým pouzdrem. Pro připojení vodiče směrových a brzdových světel je ale možné využít kontaktu C1 na 6-pinovém konektoru "C", který se nachází vedle svorky 30A a používá se pro připojení autorádia. Kontakt C1 bývá volný a je jištěn pojistkou na pozici 18 pojistkové skříně, která bývá rovněž volná.

Pro ukostření základní jednotky, použijeme zemnící bod pod řízením vozidla, na který připojíme příslušný vodič po nakrimpování spojovacího oka.

Pro napětí od spínací skřínky použijeme kontaktu C5 na konektoru C, případně kontaktu BF2, nebo BF4 na konektoru "BF", který je umístěn vedle konektoru C (druhý z pravé strany pojistkové skříně). Propojení provedeme přestřižením vodiče a následným spojením pomocí dutinkové spojky. Barva vodičů na pozici BF2 a BF4 je černá.

Směrová a Brzdová světla

Vodiče pro směrová a brzdová světla se nachází pod krytem sloupku na levé straně u řidiče. Pro demontáž je nutné sejmout kryt prahu a následně odmontovat šroub držící umělohmotný kryt sloupku. Příslušné vodiče se nacházejí na 10-ti pinovém konektoru.

Směrová světla pravá - černozelený vodič
Směrová světla levá - černobílý vodič
Brzdová světla - černočervený vodič

Propojení provedeme nejlépe přestřižením vodiče a následným propojením pomocí dutinkových spojek.

Snímače

Pro připojení snímače dveří využijeme vodiče, který rovněž nalezneme pod krytem sloupku na straně řidiče a jeho barva je Hnědobílá. Vodič opět přestřihneme a propojíme pomocí dutinkové spojky. V daném případě je nutné instalovat snímače na oboje zadní dveře, což provedeme nejlépe pomocí prodávané sady spínačů a i s kabely, které se propojí se spínači předních dveří.

Pro snímač dveří zavazadlového prostoru instalujeme jehlový spínač do umělohmotného výlisku na levé, či pravé straně a propojení provedeme na univerzální vstup autoalarmu, nebo jej propojíme se spínači dveří. Stejně tak vybavíme spínačem kapotu motorového prostoru s připojením na příslušný vstup autoalarmu.

Instalace do motorového prostoru

Pro propojení s motorovým prostorem využijeme gumové průchodky na levé straně u autobaterie při pohledu z přední části vozidla. Je nutné protáhnout vodiče při sirénu, vodič pro spínač kapoty motoru a vodiče pro otáčkoměr. Sirénu umístíme takovým způsobem, aby nevyzařovala do tlumících výplní motorového prostoru a nebyla příliš blízko samotného motoru.

Otáčkoměr umístíme nejlépe do vybrání zapalovací soustavy, která je nasazena na zapalovacích svíčkách motoru a ověříme si zda-li hodnota otáček motoru stabilní a správná.

Ostatní

Montáž samotné základní jednotky, imobilizačních relé, spínače přemostění imobilizačních relé je již ponechána na každém z techniků z důvodu co nejbezpečnějšího zajištění vozidla.

Vyobrazení části pojistkové skříně (pravý horní roh)

Vyobrazení části pojistkové skříně (pravý horní roh)

Stránka byla zpracována za 0.013s.