www.auto-vin-decoder.com

Stříkání plastů, případně oprava laku

Když jsem tak koukal na svoje mračítka, napadlo mě, že bych jejich lak moh dát znovu dopořádku. A jelikož pryč jsou doby, kdy jsem lakování prováděl pouze třemi vrstvami barvy, ač to drželo, přeci jen jsem se rozhodl postupovat jinak.

Co budeme potřebovat?

Co budeme potřebovat?

Jak je vidět na obrázku, tak popis zleva doprava:

  1. smirkový papír jemný
  2. benzínový čistič
  3. plnící základovou barvu
  4. základ na plasty
  5. barevný autolak
  6. bezbarvý autolak (není na obrázku)
  7. a něco, čím to přilepíme, v mém případě silikon

Pokud máme mračítka připevněna na světlech, je třeba je šetrně odstranit. K tomu poslouží nůž. Po odstranění zbyde na světlech silikon nebo nějaká hmota, kterou jsme to lepili dříve.

Odstranění nečistot a starých mračítek Odstranění nečistot a starých mračítek

Velké množství té hmoty odstraníme nožem, zbytek pak benzínovým čističem.

Očištění Očištění

Potom přichází na řadu samotná mračítka. Pokud již byla stříkána, je dobré povrch zdrsnit, podle mě i před nanášením plniče. Na to použiji smirkový papír. Není třeba odstranit veškerou barvu, jde jen o zdrsnění. Jakmile mámě toto hotovo, mračítka nastříkáme plničem. Barva by měla být nanesena rovnoměrně po celých mračínkách (zevně pochopitelně ;-) ).

Stříkání mračítek Stříkání mračítek

Poté jsem aplikoval základ na plasty, nicméně nejsem si jist, že je to nezbytné, záleží na každém. Po zaschnutí aplikujeme barvu. Opět z dálky, aby nevznikaly kapky a barva nestékala. Komu se povede pokrýt rovnoměrně plochu na poprvé, měly by mu stačit 2 vrstvy.

Na barvu jsem pak aplikoval bezbarvý lak, více se to leskne a není to tak náchylné na oděr. Opět po zaschnutí aplikujeme silikon na světla po celé ploše, kde budou přichycena mračítka. Tyto pak zafixujeme do druhého dne páskou pro důkladné přilnutí.

Instalace mračítek Instalace mračítek Instalace mračítek Instalace mračítek Instalace mračítek Instalace mračítek Instalace mračítek

Zpracoval: Krt€k a Luka$

Stránka byla zpracována za 0.014s.