www.auto-vin-decoder.com

Světla (čtyroko) - popis

Světla
Světla
Na žádost Luka$e, zdejšího webmastra, abych napsal nějaký článek o mém čtyroku na autě, jsem se pokusil sesmolit pár vět o předních světlometech na mé Felicii.

Světla, co tam mám, nejsou obvyklá na tomto modelu škodovky. Je to tzv. čtyroko. Mám je ještě upravené, takže je to spíš šestioko.
Čtyroko se skládají z dvou čoček - dálková s parkovačkou a potkávací. Dálková čočka je vnější, potkávací je vnitřní. Čočky jsou uchyceny do laminátového pouzdra pomocí tří stavitelných šroubů (=šroub s kulatou hlavičkou v plastovém pouzdru, které zapadne do úchytu na čočce, v laminátu je pak matka). Pomocí nich se dají světla seštelovat. Nakonec na to vše patří čelní kryt s povrchovou úpravou v barvě vozu.

Jinak k historii: Světla byly určeny jen pro závodní účely, daly se vidět na okruhových Felíciích, nebo možná i na nějakých rallyových. V každém případě to byly feldy se starou maskou. Pro běžný provoz ale nemají homologaci. Prý kvůli umístění čoček - potkávací má být na vnější straně. Spíš bych řekl, že je to kvůli tomu, že nejdou seřizovat z místa řidiče. Přes STKáčko jsem naštěstí prošel a to dokonce i se zadníma, byl jsem línej to sundávat.

Musel jsem koupit dálkový i potkávací světlo, nechat opravit lamináty a zároveň je nechal udělat dle mého návrhu a vytvořil si čočky na blinkry. A hlavně pak to celé napasovat na auto.

Vypracoval: Škury

Světla Světla Světla Světla Světla Světla Světla Světla
Stránka byla zpracována za 0.013s.