FilmováAuta.CZ

Změna podsvícení spínačů

Změna podsvícení spínačů

Nejdříve vše rozebrat - postupně a bez NÁSILÍ.

Změna podsvícení spínačů Změna podsvícení spínačů Změna podsvícení spínačů Změna podsvícení spínačů Změna podsvícení spínačů

A teď trochu násilí
Nějakou pilkou ( nejlépe lupénkovou ) odřízneme vrchní čepičku zeleného plastu. Avšak předem vyjmeme žárovičku tahem za drátky.
(nemůžeme nic pokazit)

Nějakou pilkou odřízneme vrchní čepičku zeleného plastu.

Předem připravenou LEDku s odpovídajícím odporem vložíme do upraveného plastu. ( pozor na orientaci + / - )

Předem připravenou LEDku s odpovídajícím odporem vložíme do upraveného plastu. Předem připravenou LEDku s odpovídajícím odporem vložíme do upraveného plastu.

A vše opět složíme.

Nezapomenout na kontaktní plíšky (na obr. scházejí)

nezapomenout na kontaktní plíšky (na obr. scházejí)

Podsvícení vypínačů

Zpracoval: harry

Doplnění

Jelikož jsem se i já rozhodl změnit podsvícení vypínačů a do budoucna i budíků, začal jsem se pídit po podrobnějších informacích.

Původní info bylo, jak velká ledka se vejde místo té žárovky: Jakmile tedy odstraníte zelenou čepičku (lupénkovou pilkou nebo v mém případě pilkou na železo, protože jiná prostě po ruce nebyla), můžete dovnitř umístit 3mm ledku a nebo případně i 5mm, ta ale zůstane koukat ven, nijak to nevadí.

Dále jaký odpor: jelikož jsem byl adminem instruován, řekl jsem prostě, že chci odpor na 12V. Dostal jsem tedy odpor s označením 1K0, po zapojení jsem zjistil, že ledky svítí se stejnou intenzitou, jako původní osvětlení.

No, tak dál. Když jsem měl nakoupeno, zbývalo ještě zjistit, jak zapojit ledku s odporem do vypínače, abych nemusel jít metodou pokus-omyl. Bohužel, nikdo z dotázaných mi nedokázal odpovědět dostatečně včas, co je plus a co mínus. Podle žárovky to také nezjistíte, protože ta svítí na oba způsoby zapojení. Tak jsem to nafotil a popsal, aby další zájemci o změnu podsvícení měli manuálek kompletní.

Podsvícení vypínačů

Zpracoval: Krt€K

Stránka byla zpracována za 0.016s.