Stránka 1 z 1

Rada s odhadem ceny

Napsal: ned 15. led 2017 17:40:33
od Felicia.Friend
Zdravím všechny,

8 let patřím mezi spokojené majitele Felicií, ale pomalu nadešla doba se s ní rozloučit. Věřím, že máte přehled, případně i zkušenosti s prodejem/nákupem Felicií a chtěl bych vás požádat o pomoc s odhadem ceny. Projížděl jsem inzeráty na internetu, ale nejsem si jistý, jestli se ta auta za ty ceny někdy skutečně prodají. Nemohl jsem samozřejmě ani vynechat pokus v AAA :) Podle obdobně vypadajících a vybavených aut bych byl rád za něco kolem 28-30000.

Díky za názory :)

Dal jsem si dohromady nějaký předběžný text inzerátu:
Škoda Felicia 1.3 MPi 40 kW, LX Special - Friend, rok výroby 1999, najeto necelých 94 000 km, modrá lagunová metalíza, STK do 8/2018

airbag řidiče a spolujezdce
ABS
alarm
centrální zamykání
dělená zadní sedadla
el. přední okna
hliníková kola
imobilizér
mlhovky
originál autorádio
otáčkoměr
palubní počítač
venkovní teploměr
zadní stěrač

2. majitel, prodáno nové v Německu. Nehavarované, dobrý stav, autorizovaný servis prvních 10 let provozu (servisní knížka). Akční edice LX Special - Friend, určená k prodeji v Německu, Dánsku a Skandinávii. Lehká koroze zadních blatníků, stahovačka předního levého okna zavírá s dopomocí (náhradní stahovačky pro obě okna k dispozici spolu s vozem). Originální palubní počítač - venkovní teplota, průměrná a aktuální spotřeba, množství paliva v nádrži, dojezd, nabití akumulátoru, doba jízdy. Vozidlo je na ocelových discích se zimními pneumatikami, originální sada hliníkových kol a letní pneumatiky spolu s vozem. Ve výbavě je také originální přenosná odkládací schránka.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Re: Rada s odhadem ceny

Napsal: ned 15. led 2017 19:09:22
od 103457
Přál bych ti těch 30, ale myslím,že budeš rád za 20 tisíc. Na výbavu nikdo nekouká, ta už je dnes běžná, každej koukne, že je to :
18 let starý auto
nejslabší motor co se dělal,
koroze.

Najeté kilometry nikoho nezajímaj, protože jim nikdo nevěří. :(

Re: Rada s odhadem ceny

Napsal: ned 15. led 2017 19:42:07
od Rob
Text inzerátu vidím jako dobrý, jen bych možná pro dokreslení reálné situace vyfotil detailně tu korozi na zadních lemech (blatnících), lehká koroze je dost subjektivní pojem a každý si pod tím může představit co chce. Jinak tu cenu vidím jako dost nadsazenou, máš celkem výbavu ale za tu si chce málokdo připlácet cca 1/3 celkové ceny auta. Průměrný kupec felicie kouká hlavně na korozi a vnější vzhled vozidla, případně problematické chování při zkušební jízdě. Málokdo je ochoten si připlatit za nízký, ale neověřitelný kilometrový proběh, ono těžko se věří tomu, že někdo jezdí autem cca 5000 km ročně. Také vyšší výbava může být konkurenční výhoda mezi ostatními prodejci, ale těžko lze toho využít k tak razantnímu zvýšení ceny. Za 30 kkč se nechá koupit auto v úplně jiné kategorii než je felicie. Nechci říkat, že se nemůže objevit koloušek, kterej ti za ní vyšpuntuje 30 kkč, ale vidím to jako značně nereálné. Takoví většinou chodí do áček nebo do esa, kteří mají úplně jiný záběr na zákazníky, než je ve tvých možnostech. Ale i tak moc nevěřím těm cenám, za které inzerují, že se za ně opravdu ta auta prodají.

Pokud bych já takové auto prodával, nasadím 25 kkč a byl bych nachystanej ještě pár tisícovek slevit; ovšem pokud k tomu máš chuť a čas, klidně si nasaď těch 28; jít dolů můžeš vždycky. Jde o to, jak moc na prodej spěcháš nebo nespěcháš...

Re: Rada s odhadem ceny

Napsal: ned 15. led 2017 21:51:15
od Atnarfus
Jestli je koroze lehká, nafoť to a nech to opravit. Když si toho kupec všimne, ukážeš mu fotky stavu před opravou. Jesli jsou tam někde díry, tak je to plechovka za 12 tisíc maximálně.
Stahovačku okna oprav, když už na to máš díly. Cokoli nefunkčního zásadně sráží cenu.

Auto vypadá slušně. Nasaď 29 a počítej se slevou na 25. Jestli nespěcháš, tak se třeba kupec najde. Slevit můžeš kdykoli. Felicie v pěkném stavu se pořád prodávají dobře.

Re: Rada s odhadem ceny

Napsal: pon 16. led 2017 19:55:11
od Felicia.Friend
Díky moc všem za podněty. Hlavně za postrčení do reality :) Víte, je to moje první auto. Když jsem ho kupoval, podařilo se mi narazit přesně na tu kombinaci, kterou jsem chtěl (dobře, až na ten motor :)). Vždycky na ni byl spoleh a naučil jsem se na ní řídit, takže si to celé moc idealizuju :) Času na to mám celkem dost, technická vydrží ještě rok a půl, ale myslím si, že je škoda, že jen tak stojí u silnice. Ale na nějaké opravy právě nemám moc času, jsem fyzicky u toho auta tak jednou za měsíc na 2-3 dny a to mám většinou jiné starosti. Také už se mi do toho nechce moc investovat, protože té návratnosti moc nevěřím. S cenou určitě půjdu dolů a uvidím, zkusím se ještě poptat po známých.

Re: Rada s odhadem ceny

Napsal: pon 16. led 2017 23:18:47
od kwik
já když prodával feldu, tak jsem ji očesal do základní výbavy, a příplatkové díly prodal zvlášť a na autě nechal obyč věci jako manuální stahovačky, místo pal. počítače záslepku atd.

takže, pokud chceš za auto dostat třeba těch 30tis co jsi psal, prodej zvlášť palubák (2000kč), el. stahovačky (2000kč), hliníkové kola (2000kč) a máš rázem 6tis k dobru. Tohle dneska nikdo neocení, bohužel.

Re: Rada s odhadem ceny

Napsal: úte 17. led 2017 10:48:32
od Matuhsch
Tak jak rikaj kluci jesi se ti s tim chce srat tak zamaskovat korozi, očesat výbavu a střelit zvlášť a na těch 30 se dostaneš vpohodě.. A jestli ne, sundal bych asi akorát palubak a prodal zvlášť a dal to tam za 20 a lidi ti utrhaj ruce podle me... Jako feld je na netu jak máku, ale když se podívám tak ta tvoje na první pohled vypadá supr, a všecky co jsou kolem 20ti tis sou takový zrezlý šroty že hanba, a když se objeví slušnější kousek tak je do týdne fuč.

Re: Rada s odhadem ceny

Napsal: stř 18. led 2017 10:00:20
od Jyrgen
Ještě bych dodal, že hraje roli i eko daň, je-li zaplacena nebo ne... což nepíšeš. ;-)