Výměna manžet na poloose

Přední i zadní
roman999

Výměna manžet na poloose

Příspěvek od roman999 »

Chcem sa opítať cca po pol roku po výmene manžet s mi zase dve roztrhli , otázka : pasujú nejaké manžety z iného auta Felíciu napr. koncernový Golf, lebo na golfoch sa tak často - alebo vôbec netrhajú .
Collin - FK

Re: Manžety poloos

Příspěvek od Collin - FK »

A dal jsi tam origo manžety? Čína prej praská...
smazany clen - FK

Re: Manžety poloos

Příspěvek od smazany clen - FK »

Podle mě je to jen čína já si koupil dle doporučení prodavače vnější manžety značky Spidan či tak nějak a už tam jsou druhým rokem a pořád jak nové ano je pravda že jedna manžeta nestojí 30kč ale dle mě se vyplatí
Collin - FK

Re: Manžety poloos

Příspěvek od Collin - FK »

A kolik stojí? A kolik mají najeto?
smazany clen - FK

Re: Manžety poloos

Příspěvek od smazany clen - FK »

Collin píše:A kolik stojí? A kolik mají najeto?


To je na koho? Pokud na mě tak jedna manžeta stála kolem 130kč byl v tom i tuk a spona a najeto no kolem 50tkm
Josh123456 - FK

Re: Manžety poloos

Příspěvek od Josh123456 - FK »

Spidan je dobrá volba. Mažety jsou kvalitou oproti obyčejné stlačené černé čínské tmě fakt jinde.
Seženeš je za cca 150 v sadě s vazelínou do kloubu a sponkama i s pojistkou na poloosu. Většinou to prodávají celé takhle v oranžové krabičce.
Collin - FK

Re: Manžety poloos

Příspěvek od Collin - FK »

Kaliban: Na tebe. ;) Dík za info.
smazany clen - FK

Re: Manžety poloos

Příspěvek od smazany clen - FK »

To řešíme pořád dokola,že i když dáš celou novou poloosu čínskou,musíš na ní nejdřív vyměnit manžety za originální.Mě to vyškolilo u favoritu.Praskly po cca 4 000km. :evil:
smazany clen - FK

Re: Manžety poloos

Příspěvek od smazany clen - FK »

Josh123456 píše:Spidan je dobrá volba. Mažety jsou kvalitou oproti obyčejné stlačené černé čínské tmě fakt jinde.
Seženeš je za cca 150 v sadě s vazelínou do kloubu a sponkama i s pojistkou na poloosu. Většinou to prodávají celé takhle v oranžové krabičce.


Jo to bude ono bylo to i v krabičce ale jako barvoslepej a zapomětlivej člověk jsem to už zapoměl ale jsou fakt kvalitní
clover

Re: Manžety poloos

Příspěvek od clover »

chlapi potrebuji poradit.upadla mi ta svorka co stahuje ty manzety a vsechna vazelina mi vyletela ven. chci se optat mohu tam nacpat obycejnou vazelinu,nebo je nejaka specialni primo na klouby???díky
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžety poloos

Příspěvek od 103457 »

Můžeš tam dát jakoukoliv ložiskovou vazelínu, hlavně nic tekutého, jako třeba A0-ku, ta by ti stekla k jedné straně manžety a odstředivou silou by mohla manžetu protrhnout.
Páska lze koupit v mototechně nebo poslouží i elektrikářská stahovací páska.
Důležitý je to udělat co nejdřív, aby se dovnitř nedostal prach a písek od kol.
loser

výměna manžet

Příspěvek od loser »

ahoj psal jsem do jednho servisu za kolik by mi vyměnily manžety na kloubech na krátké poloose .. tady mi poslali cenovej návrh

1./manžeta vnější a vnitřní 35o.-Kč
2./mazací tuk 274.-Kč
3./spona 4 ks 128.-Kč
4./Práce 700.-kč

CELKEM: 1452.-Kč

Je ta cena adekvátní, mě se zdá, že to je docela ranec
díky za názory ;)
smazany clen - FK

Re: výměna manžet

Příspěvek od smazany clen - FK »

1./manžeta vnější a vnitřní 35o.-Kč - tohle je normální cena, pokud se jedná o originální manžety, ovšem je dost možný že to ojebávají a za tu cenu tam dají čínu
2./mazací tuk 274.-Kč - tohle je dost, je potřeba jednu tubu na jeden kloub, když dáváš úplně novou a stojí to asi 50kč jeden myslím
3./spona 4 ks 128.-Kč - sponky se dají taky sehnat levněji (asi do 50kč dohromady)
4./Práce 700.-kč - práce je hold práce


Tedy díly by šly sehnat normálně trochu levněji, ale samozřejmě půlka ceny je ta práce co si účtují a za míň ti to v servisu těžko udělají. Když by jsi si to udělal sám, pak není problém se dostat celkově na něco přes pětikilo.
loser

Re: výměna manžet

Příspěvek od loser »

to, že si to udělám sám taky zvažuji.., četl jsem tady, že to jde prej udělat pez povolení nábojové matice.. prej se povolí jakýsi svislák, což nevím co je ????? a pak by to mělo jít už ven.. nikdy jsem to nedělal
kdyžtak díky za rady ;) Jinak zdravím z Olomouce do Šumperka :)
smazany clen - FK

Re: výměna manžet

Příspěvek od smazany clen - FK »

No byl tu návod jak udělat manžety s tím že se vytáhne poloosa z kloubu vnitřního. Někde to tu na fóru bude. Je to určitě méně pracné když se nevysypou jehličky :)
loser

Re: výměna manžet

Příspěvek od loser »

takže vlastně bude stačit, když vytáhnu trojramenej kříž z vnitřího kloubu, sundám pojistku.. sundám ten křiž, omotám třeba silonkou viz. obrázek, aby nespadly ty prstýnky , a pak už by měly jít obě manžety vyměnit jo ?? snad se nepletu.. kdyžtak mě opravte
jo a musí se povolovat ten svislák (kulový čep řízení), nestačilo by vyndat tlumič.. a rozebrat třeba kloub vnější .... :shock:


Obrázek
Obrázek
Obrázek
smazany clen - FK

Re: výměna manžet

Příspěvek od smazany clen - FK »

To tam jako chceš ten trojramenej kříž nechat a měnit manžetu? :lol: Promiň ale přes ten křít tu manžetu fakt nepřetáhneš podle mě úplně nejjednodušší je sundat tu matici a jít na to od kola ale to je způsob jakým jsem to dělal já možná je pohodlnější udělat to od kříže ale ten určitě musíš sundat
smazany clen - FK

Re: výměna manžet

Příspěvek od smazany clen - FK »

Malebolgii píše:To tam jako chceš ten trojramenej kříž nechat a měnit manžetu? :lol: Promiň ale přes ten křít tu manžetu fakt nepřetáhneš podle mě úplně nejjednodušší je sundat tu matici a jít na to od kola ale to je způsob jakým jsem to dělal já možná je pohodlnější udělat to od kříže ale ten určitě musíš sundat

Sundáš pojistku a stáhneš kříž-čas 1 minuta i s podrbáním na zádech.Takže já taky chacha- :lol:
smazany clen - FK

Re: výměna manžet

Příspěvek od smazany clen - FK »

A pak jehličky a pak zase já chacha :lol:
smazany clen - FK

Re: výměna manžet

Příspěvek od smazany clen - FK »

Dělal jsem to jednou na feldě,třikrát na fávu a nikdy nevypadly.To,co děláš ty,je koncernem nařízený postup práce ve zn.servisu.Znám člověka,kterého přistihl mistr a měl málem vyhazov v jednom nejmenovaném zn.servisu škoda.Jo,naposledy jsem hledal zároveň při výměně jeden šolíchavý zvuk a točil jsem kolem a osu lehce přitlačoval rukou.Nic nevypadlo. :)
smazany clen - FK

Re: výměna manžet

Příspěvek od smazany clen - FK »

Njn však každý jak je zvyklej já mám jen knihu tak jedu dle návodu v knize a je to pro mě jednodušší zvlášť když jsem zároveň měnil celý vnější homokloub a přitom vnitřní manžeta byla ok že jsem na ni nemusel šáhnout. Jo jo mistr je bůh jak ho neposloucháš tak hned dostaneš přes ruky jako zlobivý hoch :lol:
smazany clen - FK

Re: výměna manžet

Příspěvek od smazany clen - FK »

Malebolgii píše:Njn však každý jak je zvyklej já mám jen knihu tak jedu dle návodu v knize a je to pro mě jednodušší zvlášť když jsem zároveň měnil celý vnější homokloub a přitom vnitřní manžeta byla ok že jsem na ni nemusel šáhnout. Jo jo mistr je bůh jak ho neposloucháš tak hned dostaneš přes ruky jako zlobivý hoch :lol:

Nojo,tak to je jasný.Bez toho vnější kloub opravdu nejde.S tím mistrem je to docela dobrý. :D
pepanjede

Re: výměna manžet

Příspěvek od pepanjede »

taky mě ta výměna čeká, pořád nevím co je to ten svislák, píšete, že se to musí povolit, abych dostal ten kříž ven z vnitřího kloubu
je ten svislák toto nebo je to úplně něco jiného ??????
http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/cep-rizeni-l-p-krajni:3ba2391c49e267d2

moc díky :)
smazany clen - FK

Re: výměna manžet

Příspěvek od smazany clen - FK »

svislák, neboli kulák je toto http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... c444660b3c je to na spodku ramene a bez povolení nevychýlíš tlumič ven, aby jsi dostal poloosu ven na jedné straně. Svislák se tomu říká ještě od 120-tek, kde svislák procházel opravdu od zhora až dolů. U feldy tento název přetrval, i když není správný díky systému McPherson náprav.
pepanjede

Re: výměna manžet

Příspěvek od pepanjede »

Moc díky, já už bych povoloval úplně něco jiného.. jo a je nějak těžké ho povolit... ja to nikdy nědělal...
až ho povolím mělo by to vypadat nějak takhle, abych mohl tu hnací hříděl s křížem vytáhnout z vnitřního kloubu ...

Obrázek
jinak Zbyšku moc díky za radu ;)
smazany clen - FK

Re: výměna manžet

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jo, přesně takto to má pak vypadat. Akorát není nutné většinou vydělávat i čep řízení (to co jsi dával v odkazu), protože poloosa jde vyndat i s ním. Ale možná je pro někoho pohodlnější ho vydělat. Hlavně teda když už to budeš dělat, zkontroluj všechny ty čepy a případně rovnou vyměň, když už to budeš mít rozhozeno.
pepanjede

Re: výměna manžet

Příspěvek od pepanjede »

Zdravim, nevíte někdo prosím rozměr šroubu, mezi kulovým čepem a hlavou ložiska... (je to ten šroub, který se povoluje, když potřebujeme vyndat svislák z těhlice). chci si ho koupit, jelikož budu v sobotu dělat ty manžety.. mám strach, že bude zarezlej jako ten co drží tlumič v těhlici a budu muset odvrtávat

Moc díky všem za radu .....
PetrPalata

manžety poloosy

Příspěvek od PetrPalata »

Zdravím, dneska jsem vyměnil obě manžety na krátké poloose, když jsem to všechno složil a šel jsem vyhodit staré manžety, tak jsem našel v manžetě vnítřího kloubu.. nějakej plastovej kroužek... nevíte někdo na co tam je.. je fakt že vnitřní manžeta drží blbě ...--rukou bych ji sundal v pohodě.. vadí to, že jsem tam nedal ten plastovej kroužek ___??

Díky za rady ;)
smazany clen - FK

Re: manžety poloosy

Příspěvek od smazany clen - FK »

PetrPalata píše: je fakt že vnitřní manžeta drží blbě ...--rukou bych ji sundal v pohodě..
Díky za rady ;)

Sám sis odpověděl. ;)
Radon - FK

Re: manžety poloosy

Příspěvek od Radon - FK »

Ten kroužek je tak zvanej doraz číslo 9. viz obr... bez něj tam ta manžeta drží hodně špatně a určo ti bude utíkat mazivo ven .. takže buď tam vrátit kroužek nebo koupit eska pásku(hadicovou sponu na šroub) tak akorát to utáhnout a bude to držet i bez toho dorazu.. já tam mám taky šroubovou sponu rozměr 60-80 a drží to suprově ;)

Obrázek
jardin

Re: výměna manžet

Příspěvek od jardin »

cep na rizeni se sundavat nemusi hm
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna manžet

Příspěvek od kejzi1 »

nene čep na řízení se sundávat nemusí.Já teda nevím.Ale nejjednodušší pro mě je povolit středovou matici,povolit spodní čep,vyrazit a vyndat si celou poloosu ven a pak si to v klidu vyměnit ve svěráku.Jde to celkem rychle

Jinak ta cena v servisu je mazec.Já když měním manžety sám,tak mě to vyjde asi na 150kč
Collin - FK

Re: výměna manžet

Příspěvek od Collin - FK »

Pokud néní možnost nebo to člověk sám neumí tak raději ke známému než servis. Mě jen manžety vyšli na cca 700-800,- Výměnu sem udělal v práci s kolegou.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna manžet

Příspěvek od Atnarfus »

Já jenom upozorním - hlavně se nesmí auto postavit na kolo, když je vymontovaná poloosa z náboje kola. Když není pořádně dotažená matice, tak hrozí poškození ložiska.
petrsvacina

Re: výměna manžet

Příspěvek od petrsvacina »

Nemáte někdo nějakej fígl jak tam vrátit tu pojistku (když se sundává trojramenej kříž) já to jednou dělal.. sundat šla hodně blbě... ale naszátek se jí už vůbec nechtělo... sice jsem ji tam nakonec narval, ale trvalo to večnost a prsty bolely... dělal jsem to pod autem, takže nic příjemného.. ještě k tomu mi klouzaly ruky díky tomu mazivu co je v kloubech.. jde mi o to, že mě to čeká i na druhé straně.. manžety tam jsou ještě original od výroby.. nechci se stím pojistným kroužkem zase srát půl dne.. díky za nápady jak ho tam bezbolestně a rychle dostat :)
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna manžet

Příspěvek od kejzi1 »

petrsvacina:Jde to kleštěma na ségrovky.Máš to vyndaný a nandaný asi za půl minuty ;)
JanikPetr

Re: Manžety poloos

Příspěvek od JanikPetr »

clover píše:chlapi potrebuji poradit.upadla mi ta svorka co stahuje ty manzety a vsechna vazelina mi vyletela ven. chci se optat mohu tam nacpat obycejnou vazelinu,nebo je nejaka specialni primo na klouby???díky


Taky potřebuji vyměnit prasklou sponu a doplnit vazelinu do kloubu a manžety.Poraďte jak
nejlépe bez specialních kleští stáhnout spony.Mám nové ty zacvakávací.Údajně jsou k mání
i delší s očkem.Páska se po provlečení očkem a utažení kleštěmi zahne a ucvahne.
Dík všem za rady.
Josh123456 - FK

Re: Manžety poloos

Příspěvek od Josh123456 - FK »

No, když máš jinou, tak je jednoduchá pomoc:-): vem klasický štípačky kleště a normálně jí uštípni a pak udělej, co potřebuješ a dej zpět tu zacvakávací, co máš a je to:-)
-doufám, že nemáš nějakou sponku vyrobenou v Polsku-ty jsou pěkný šity :evil: dělá se s nima fakt špatně.
JanikPetr

Re: Manžety poloos

Příspěvek od JanikPetr »

Asi jsme si nerozuměli,nepotřebuji odstranit namontovanou sponu na manžetě,ta mi za
provozu praskla a odpadla sama ,ale stáhnou novou zaskakovací sponu tak,aby zaskočila
alespoň na první okénko (záskok).Jelikož dávám jen novou sponu bez demonáže poloosy či manžety,tak jsem velkou sponu 85 mm musel roztáhnout abych ji nasadil na poloosu.Tím
se trochu deformovala a teď nejsem schopen ji natokik stlačit aby zaskočila alespoň na
první západ.Chybí mi tak cca 5 mm na dovření.Máte někdo nějaký fígl jak dovřít sponu.
Nonamed - FK

Re: Manžety poloos

Příspěvek od Nonamed - FK »

Na doplnění: origo manžety mají označení BRUSS a nějaký numera. Taky jsem je balil ve škodováckým skladu.
smazany clen - FK

Manžeta na homokinetickém kloubu za kolem

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak mám další problém zjistil jsem, že mám prasklou manžetu na homokinetickém kloubu za kolem, tak se ptám teda jak vyměnit ji?
Collin - FK

Re: Manžeta na homokinetickém kloubu za kolem

Příspěvek od Collin - FK »

Dělal jsem to 2x ale přesný postup ti nenapíšu. Jen poradím nekupuj manžetu za 30kč/ks. A když budeš v tom tak pokud néní druhá uplně nová tak vyměn i druhou..
smazany clen - FK

Re: Manžeta na homokinetickém kloubu za kolem

Příspěvek od smazany clen - FK »

Chci měnit obě dvě ale nevím vůbec jak kde začít nic.
smazany clen - FK

Re: Manžeta na homokinetickém kloubu za kolem

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ještě dotaz našel jsem, že se prodavaji nejake manzety Gomet přetahovací.

Kód: Vybrat vše

http://obchod.autokelly.cz/detail.aspx?PrimaryCode=GO%20661470BSC&Sender=Catalog&CatalogPath=GO%20661470BSC


Co na ně říkáte ?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta na homokinetickém kloubu za kolem

Příspěvek od 103457 »

Pokud manžety, tak jedině originál, nemá cenu dávat žádnou náhradu.
Výměna je jednoduchá, největší problém bývá povolit matku poloosy( 30-ka Gola + dlouhá roura ;) ).
Pak povolíš šroub na těhlici na kuláku a tlumiči a máš poloosu volnou.
smazany clen - FK

Re: Manžeta na homokinetickém kloubu za kolem

Příspěvek od smazany clen - FK »

Nemusím vypouštět olej z převodovky nebo něco jo ? ani poloosa se nemusí vytahovat jo ?
Collin - FK

Re: Manžeta na homokinetickém kloubu za kolem

Příspěvek od Collin - FK »

Olej uročitě nemusíš vypoštět. A poloosu tahat ven také nemusíš. Jen z jedné strany aby jsi tam dal manžetu..
smazany clen - FK

Re: Manžeta na homokinetickém kloubu za kolem

Příspěvek od smazany clen - FK »

Takže poloosa v převodovce zůstane a jen stáhnu brzdu a náboj kola? Prominťe že se tak ptám ale dělam to poprvé a mám z toho docela strach...
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta na homokinetickém kloubu za kolem

Příspěvek od 103457 »

Olej vypouštět nemusíš a polosu nesmíš vytáhnout, vypadaly by ti jehly vnitřního kloubu. Pokud je vnitřní manžeta dobrá, tak lze výměnu venkovní manžety provést na autě. Tu starou manžetu roztrhni a do kloubu zezadu lehce klepni a zůstane ti jen poloosa bez kloubu, ten ti sjede.
smazany clen - FK

Re: Manžeta na homokinetickém kloubu za kolem

Příspěvek od smazany clen - FK »

Takže neměl by byt nějaký velký problém ?

1, povolit matku poloosy
2, povolit matku na tehlici na kulaku a tlumici
3, vyklepnout vnejsi kloub

coz je asi tento ?

Obrázek


tam není žádný pojistný kroužek nebo něco ?
Odpovědět