FilmováAuta.CZ

Detail uživatele Zdrub

Odkaz na tuto stránku: www.feliciaklub.cz/zdrub
Serie Typ Felicia GLX Felicia klub
Rok 1997
Objem 1,6MPi (55Kw)
Barva Bílá labutí - 1061

Tak toto je můj spotřebák.
Jednou na jaře mi zavolal kámoš, že jinej kámoš prodává svojí Feldu za Masaryka, že jí nedávno viděl i ze spoda a není ani tak moc ohnilá. Jelikož už byl modrej rapid před minulou technickou pěkně shnilej a končila mu na podzim, tak jsem se rozhodl ho poslat na pravdu boží. A tak jsme se hned domluvili, že se u něj zastavíme a omrknem jí. Spojil jsem to s omrknutím auta pro mojí přítelkyni a místo ní jsem si koupil auto já. Felda byla bouraná na předek a to hned dvakrát. Není to nic hroznýho ale chladičovka bude muset pryč. Zrezlý jsou tam taky přední blatníky, zadní lemy, práh a 5. vrata, takže klasika u Felicií. Na jarních Běšinách jsem auto otestoval a nějak mi nesedlo, prostě zadní náhon je zadní náhon. Jelikož jsem auto kupoval s představou, že to bude auto na závody a známej uvažoval o prodeji své Octavie 1,9 TDI v úpravě WRC, tak jsem jí chtěl zase prodat. Bohužel mě ten kluk vypekl a auto prodal jinýmu, tak mi zůstala Felda doma. Tak se z ní stal spotřebák a hodí se i na orientační závody. Jednou jsem jel s jedním kámošem k němu do garáží a v lese za garážema jsem našel 3 speedliny, původně jsem nevěděl, co jsem našel, ale když jsem dokupoval čtvrtý, tak mi prodejce vysvětlil, co je to za poklad. Přemýšlel jsem, co s Feldou dál a napadlo mě, že bych si postavil repliku Kitcaru, když mám ty originál kola. Na podzimních Běšinách jsem viděl ty rozšířený blatníky a trochu jsem se zalekl. Nakonec bych udělal atrapu Kitcaru. Auto dostane polepy, nárazníky a hlavně se pustím do oprav.

25.4.2012
Tak mi přišli nový kopačky na auto Regal Racer 195/50 R15 82V a i dvě kola přišli z lakovny tak jsem to hned obul. Jsem zvědavej jak se bude jezdit.

28.6.2012
Na Aukru jsem koupil originální sadu zámků, tak mám konečně jen jeden klíč a nejsem jak klíčník. Taky jsem si koupil voltmetr, protože mi zase odešla baterka, tak abych měl dobíjení pod kontrolou. Koupil jsem Originální baterku Škoda 61Ah. Teď mi zase vybruje volan tak převážím kola a mám zase nějakou vůli na přední nápravě. Koupil jsem i denní svícení, tak ho zkusím nejdřív jako přídavná zpátečky na AOSky.

16.9.2012
Tak se konečně pustím do toho předku chladičovka, blatníky a světla jsou objednané.Koupil jsem další sadu kol.

24.9.2012
Pustil jsem se do práce sundal jsem předek a blatníky, ale to co jsem objevil mě moc nepotěšilo. Nobude to docela makačka .

25.1.2013
Jelikož jsem už dlouho nic nenapsal, tak to dneska bude trošku delší. Předek už mám hotovej přišly tam nový blatníky a jsou potažený bílou folií. Namontoval jsem plastový podběhy tak snad to trochu pomůže. Proběhla výměn chladičovky a vyvaření nosníků pod blatníkama. Nová maska taky potažená folií, bylo nutné vyměnit i chladič s termostem. Kámarád mi sehnal nový světl s blinkrama od Helly. Nárazník mám ztím původní, ale dnesk přišel origo pez ostřikovču, tk ho nechám nalakovat do zelený. To by bylo zepředu asi tak všechno. Taky jsem pohnul trochu s podvozkem konečně vyměněný uložení ramen a gumi na stabilizátoru. Taky jsem opravul konečně to řazení. Musel jsem vyměnit horní uložení předních tlumičů, to druhovýroboví stojí z prt. to samí bylo i s lp ložiskem. Sehnal jsem si rozpěru mezi tlumiče. Předělal jsem si podsvícení vypínaču na bílo a to i naklápění světel který mám elektronický z fábie. Sedák řidičový sedačky jsem vyměni, jelikož byl propálenej od minulého majitele. Koupil jsem i trochu muziky, ale zatím je to zklamání uvidíme jestli s tím něco provedem. Teď řesím novej centrál na do s vystřelovákem a musím vyměnit klouby na poloosách.

Hotovo:
Přední destičky Ferodo
Výměna olejů, filtrů a b.k.
Zimní Alu kola
Výměna rozvodů originál i s pumpou za 1800
Již druhý čelní okno s novou gumou
Renovace kol
Výměna: uložení př. stabilizátoru a čepů přední nápravy
Výměna originální sady zámků
Komplet nové vedení brzd + lakování brzdičů,třmenů a bubnů
Montáž bezpečnostních šroubů kol
Podsvícení vypínčů na bílo
Voltmetr
Origo baterka 61Ah
Výměna propáleného potahu sedáku sedačky
Montáž třetího brzdového světla
Vzpěra mezi tlumiče
Výměna předních blatníků
Výměna chladičovky
Výměna chldiče
Výměna masky
Výměna ložiska
Vyvařit zrezlá místa
Oprava zadních lemů
Výměna pátých dveří
Výměna nárazníků
Polepy ala Kit Car
Lyžina
Výměna trubek vedení paliva
Přetěsnit olejovou vanu
Přetesnit servo řízení
Výmměna zadních tlumiču
Výměna výfuku
Přezdívka: Zdrub
Stránka byla zpracována za 0.020s.